„Pohlednice z USA“ – Spojené státy v nejvyšším možnémrozlišení pro VFR piloty

21.12.2014

Legendární freewarový australský vývojář scenérií pro FS 2004 John Venema přináší se svou společností ORBX revoluční produkt pro FS X. A po rodné Austrálii míří na americký trh.

Jistě si většina z vás, kteří preferujete detailní scenérie pro FS, vzpomenete na velmi rozsáhlý projekt Vista Australis (VOZ), který v roce 2005 sám „rozjel“ John Venema v podobě detailní Austrálie v nejvyšším možném rozlišení pro FS 2004. Vista Australis pro FS 2004 se dodnes považuje za nejlepší scenérii, jež byla všem uživatelům FS 2004 poskytnuta zcela zdarma ke stažení jako freeware. John Venema je Australan a dnes se považuje za vizionáře lokálních přeletů VFR v simulovaném prostředí FSX. Johna později natolik uchvátil programový kód FSX a nové možnosti, zahrnující především oblast programování scenérií, že se rozhodl v projektu detailní VFR scenérie Austrálie pokračovat, avšak již v podobě placeného software a nová verze byla pro FSX vydána v březnu 2008 (jako FTX AU Blue) v podobě komerční softwarové nástavby pro FSX. I tento produkt se stal okamžitě jedním z nejprodávanějších (zejména v Austrálii – pochopitelně), a tak nastal čas, aby John založil společnost Orbx Simulation Systems, pokračující dodnes v jeho vizi přenášet na naše obrazovky virtuální „pohlednice“ z reálného světa, a ohromil všechny příznivce lokálních přeletů VFR neuvěřitelným počtem detailů, fotorealistického podtextu a hlavně měřítka dosahujícího až na úroveň 30 cm/1 pixel! Takové rozlišení terénu FS v praxi znamená, že každá pouliční lampa dané ulice se v simulátoru nachází přesně tam, kde je umístěna skutečně. Orbx je dnes malá produkční firma se sídlem v Melbourne, sestává pouze ze tří osob: Johna Venema, Matta Tomkinse a Martina Henara. Společnost však externě zaměstnává dalších třináct lidí, spolupracujících na každém titulu Orbx. Po úspěšné Austrálii se John rozhodl vstoupit na americký trh a předkládá všem uživatelům FSX nový titul, který pokrývá severozápadní část USA a Kanady.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > ZÁŘÍ-ŘÍJEN 2010 > „Pohlednice z USA“ – Spojené státy v nejvyšším možnémrozlišení pro VFR piloty
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 09.04.1967 se stalo...
09.04.1967
Posádka továrních zkušebních pilotů Boeingu ve složení Brien Wygle a Lew Wallick provedla první let prototypu Boeingu 737-100.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345