32 Dispečer plánování letů

23.5.2015

32 Dispečer plánování letů

Je řada profesí spojených s letadly a létáním, o kterých má většina lidí jasnou představu. O jejich náplni, o povinnostech lidí, kteří je vykonávají. Ale existují i jiná, přesto vysoce zajímavá, prestižní a náročná. S jedním z nich vás dnes seznámíme. 

Profesí, se kterou vás dnes seznámíme, je pozice dispečera plánování letů. Pozvali jsme si k tomu nad jiné povolaného člověka, Michala Pazourka, vedoucího dispečinku plánování letu společnosti ABS Jets a.s. 

Pod pojmem plánování letů si zřejmě mnoho lidí představí především plánování trasy letu a podávání letového plánu. Realita je však určitě složitější. Pane Pazourku, můžete nám práci vašeho oddělení přiblížit podrobněji? 

 

„Skutečně se jedná o mnohem komplexnější práci. Ve skutečnosti záležitosti spojené s plánováním trasy, podáváním letových plánů a podobně tvoří jen zhruba dvacet procent toho, s čím se musí dispečer během své služby vyrovnat. V případě naší společnosti je komplexnost toho, s čím se musí dispečer každodenně vyrovnat, daná jednak tím, že plánujeme lety v podstatě po celém světě, a jednak tím, že se lety málokdy opakují a často míří na letiště řekněme exotická, minimálně v porovnání s pravidelnou leteckou dopravou. Segment letectví, ve kterém naše společnost působí, přináší nutnost se neustále učit a čelit novým a novým výzvám. Činnost našeho oddělení není pro naši společnost stěžejní částí příjmů, ale o to víc se snažíme ji dělat kvalitně a s nadšením. Celá naše skupina je dnes skupinou nadšenců, naše práce nás baví a jsem rád, že těmhle skvělým lidem velím.“

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Květen - červen 2015 > 32 Dispečer plánování letů
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 28.09.1920 se stalo...
28.09.1920
Pilot Howard Rinehart provedl jako první na světě let s letounem vybaveným zatahovatelným podvozkem. Jednalo se o závodní stroj Dayton-Wright R. B Racer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »