32 Nikdy více - Let do Štrasburku

16.2.2015

32 Nikdy více - Let do Štrasburku

Někdy na konci srpna 2010 přiletěl na ruzyňské letiště zbrusu nový Cirrus SR 20, na který jsem se už nějakou dobu těšil. Vybavování dokumentace trvalo z nějakých důvodů o hodně déle, než jsem doufal, a tak se po pár týdnech čekání začalo letní počasí měnit na podzimní a já jsem si stále nezalétal. V té době jsem si samozřejmě ještě neuvědomoval, že i tato zdánlivě neodvislá situace začíná vytvářet předpoklady pro leteckou nehodu, jejíž jsme mohli být já společně s tím krásným novým letadlem oběťmi – rostla ve mně totiž netrpělivost a touha už někam za každou cenu letět. 

Do Cirrusu jsem se tak dostal poprvé až někdy v půlce října – trochu jsem si ho vyzkoušel a vrátil jsem se domů. Pak jsem se domluvil s přáteli ve Štrasburku a naplánoval tam cestu na poslední říjnový víkend. Týden před plánovaným odletem jsem si připravil trasu a začal sledovat předpověď počasí. Nejdříve vypadala celkem dobře, ale postupně se zhoršovala. Já jsem si však na myšlenku prvního pořádného letu s novým Cirrusem po Evropě natolik zvykl, že jsem špatnou předpověď ani nebyl vnitřně připravený přijmout. 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Leden - únor 2015 > 32 Nikdy více - Let do Štrasburku
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345