40-42 Nikdy více: Zjisti si, s kým letíš!

28.7.2015

40-42 Nikdy více: Zjisti si, s kým letíš!

Každý má právo se rozhodnout, kdy, proč, v čem a také s kým letět. Pokud navíc neletíte jako PIC, odevzdáváte svůj život do rukou pilota. Váš život závisí na něm. Pokud máte pochybnosti, nevzdávejte se práva let odmítnout. 

Před asi deseti léty jsem měl to štěstí, že jsem se mohl zúčastnit několika předávacích letů nových Eurostarů zákazníkům do zahraničí. Vždy jsem letěl ve skupině s mým zkušenějším kolegou Jirkou. Byly to krásné lety a zážitky na celý život, i když po pravdě řečeno bych takové dlouhé lety nechtěl absolvovat příliš často. Každopádně jsem Jirkovi vděčný za to, že mne s sebou brával. Mojí jedinou starostí bylo se ho za letu držet a pokud možno v pořádku doletět do cíle, což se nám vždy podařilo, až na dva přelety, které jsme vzdali kvůli nevhodnému počasí. Při jednom z těchto letů do Španělska se mi přihodila následující příhoda, kterou už doufám nikdy více nezažiji.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 40-42 Nikdy více: Zjisti si, s kým letíš!
.

         Máme pro vás »

FR 1/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 15.01.1991 se stalo...
15.01.1991
"Virgin Pacific Flyer", první horkovzdušný balón, který překonal Pacifik na trase z Japonska do severní Kanady s posádkou Per Lindstrand a Richard Branson zaznamenal v jet-streamu rekordní rychlost balónu vůči zemi, 394 km/h.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456