48-51 Software: Jeppesen Mobile FliteDeck VFR

1.8.2015

48-51 Software: Jeppesen Mobile FliteDeck VFR

Dnes bych rád představil nejnovější VFR software renomovaného poskytovatele navigačních a plánovacích pomůcek – firmy Jeppesen. Jedná se o aplikaci s názvem Jeppesen Mobile FliteDeck VFR, kterou jsem intenzivně využíval v letošním květnu při cestě do Maroka. 

Měl jsem tak možnost jí přijít na chuť. Díky ní se mi také podařilo nafilmovat a vyfotografovat centra měst, jako je např. Sevilla, Córdoba, Valencie nebo Marseille, která leží v CTR jejich dopravních letišť. Jeppesen Mobile FliteDeck VFR totiž spolehlivě zobrazuje VFR navigační body prakticky všech letišť v jednotlivých zemích. V letovém módu pak za letu vidíme samozřejmě svou polohu ve vztahu k těmto bodům a jsme schopni se naprosto přesně orientovat, a proto i bezchybně aplikovat instrukce řídícího letového provozu. Snažit se proniknout do CTR bez znalosti místních VFR navigačních bodů je velmi nejistá záležitost i proto, že když o nich nevíme nebo neznáme jejich názvy, je těžké definovat body vstupu a výstupu z CTR, a bez toho nám průlet CTR těžko někdo povolí. 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 48-51 Software: Jeppesen Mobile FliteDeck VFR
.

         Máme pro vás »

FR 1/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 15.01.1991 se stalo...
15.01.1991
"Virgin Pacific Flyer", první horkovzdušný balón, který překonal Pacifik na trase z Japonska do severní Kanady s posádkou Per Lindstrand a Richard Branson zaznamenal v jet-streamu rekordní rychlost balónu vůči zemi, 394 km/h.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456