82 Země tisíce jezer

20.5.2015

Foto: Christina Scheunemann
Foto: Christina Scheunemann

Také vám učarovaly záběry kanadských jezer a lesů? Dobrodružný život pilotů, kteří se svými hydroplány spojují malé usedlosti a lovecké chaty s civilizací? Vyzkoušet si, jaké to je, a pořídit si k tomu potřebnou kvalifikaci není dnes až tak nedosažitelné. Pojďte se mnou do země tisíce jezer.

Start! Dávám plný plyn, knipl mám přitažený na doraz a držím ho tam do okamžiku, kdy se nos mého Piperu Cub začíná pomalu zvedat. V tom okamžiku povoluji přitažení kniplu a cítím, jak se Cub dostává do skluzu. Povolit je třeba jen zvolna a přiměřeně, jinak si vás voda zase přitáhne zpátky. Rychlost se zvyšuje a jakmile cítím, že se plováky začínají odlepovat, mírně znovu přitahuji knipl. Rozlet, stoupání, jsem ve vzduchu. A všude kolem pode mnou jen nekonečné lesy, protkané sítí modrých ok a nitek jezer a řek. 

Dovolená  

Panují tady přímo ideální podmínky pro dovolenou. A také pro získání kvalifikace SES (Single Engine Sea). Třicet čtyři stupňů Celsia, modrá obloha, kam oko dohlédne, jen občas zkrášlená bílým mráčkem, a vane pouze lehounký větřík. Takové jsou naše dny, které trávíme v Kanadě u letecké školy Hydravion Aventure, jež zájemcům z Evropy umožňuje okusit jednu z nejkrásnějších forem létání, přičichnout si dobrodružnému životu kanadských pilotů hydroplánů a během toho všeho získat potřebnou kvalifikaci. Majitelem a duší školy však není Kanaďan, ale Francouz Alain Prime, který si zde po patnáctileté službě u francouzského vojenského letectva a více než 2000 hodinách strávených v kokpitech stíhaček Mirage různých verzí plní svůj životní sen. Alain přišel do Kanady před dlouhými třinácti léty a nakonec zakotvil právě tady v blízkosti Trois-Rivières, necelou hodinu a půl jízdy autem od Montrealu. 

Loading...

Květen - červen 2015

Stránkování

<1 2
 
 
Loading...

Květen - červen 2015

Stránkování

<1 2
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 6/2022: Už máte?

 

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Horké nebe nad hranicí!

Horké nebe nad hranicí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 04.12.1958 se stalo...
04.12.1958
První vzlet prototypu Baade B-152/I V1. Stroj poháněný motory Tumanskyj RD-9 absolvoval let o délce 35 minut.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »