84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

28.7.2015

84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou

Vyrazit dnes na letecký VFR výlet za hranice našeho státu není až tak složité, zvláště pokud máte už nějaké ty zkušenosti s anglickou komunikací a také vhodný stroj. Ale ruku na srdce, viděli jsme už všechny krásy u nás? 

Na stránkách časopisu Flying Revue mohou zájemci o lety do zahraničí získat řadu informací, jež mají za cíl jim jejich cesty usnadnit. V jiných článcích se zase dočteme příběhy z cest těch, kteří za hranice našeho státu již vyrazili. Ale stále je dost pilotů, pro něž je daleká cesta po Evropě z řady důvodů prostě zatím nedosažitelná. Ať už proto, že nevládnou angličtinou, nebo proto, že na delší cestu nemají vhodný stroj, nebo jsou teprve na začátku své letecké kariéry. Jiným důvodem, proč si naplánovat cestu po Čechách, je třeba možnost provést ji ve skupině během sletu spřátelených duší. A právě takový plán mi zrál v hlavě cestou z výstavy ve Friedrichshafenu, kde mi jej předhodil nestor českého ultralehkého aviatického nebe Petr Tomášek. Důvod pro slet byl jasný. V České republice bylo prodáno již 55 Dynamiků, proč tedy jejich piloty nepozvat na neformální slet? A než jsem dorazil domů cestou po německých a posléze českých, přeci jenom trochu hrbatějších dálnicích, tato myšlenka dozrála a rozhodl jsem se založit tradici, komunitu všech, kteří mají rádi toto krásné letadlo.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 84-89 Cestování: Nad Vltavskou kaskádou
.

         Máme pro vás »

FR 1/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 15.01.1991 se stalo...
15.01.1991
"Virgin Pacific Flyer", první horkovzdušný balón, který překonal Pacifik na trase z Japonska do severní Kanady s posádkou Per Lindstrand a Richard Branson zaznamenal v jet-streamu rekordní rychlost balónu vůči zemi, 394 km/h.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456