Airbus zastavil zkušební lety A400

13.5.2015

Airbus zastavil zkušební lety A400

V reakci na havárii stroje A400M, ke které došlo 9. května, pozastavil španělský letecký úřad až do odvolání další zkušební lety typu.

Havárie sériového A400M Atlas MSN023, ke které došlo během testovacího letu těsně po startu z továrního letiště ve Španělské Seville, už má pro výrobce i celý program tohoto typu, který se dlouhodobě potýká s velkým časovým zpožděním a poslední dobou byl kritizován i za špatnou kvalitu již dodaných strojů, další vážné následky.

V pondělí se akcie koncernu Airbus propadly o závěrečných 2,1 procenta a další pokles se očekává po úterním verdiktu španělského National Institute for Aerospace Technique, který zastavil všechny zalétávací a testovací lety A400M až do okamžiku, kdy budou známy přičiny sobotní havárie, která si vyžádala životy dvou pilotů a dvou techniků na palubě havarovaného stroje. Další dva technici leží s těžkými zraněními v nemocnici.

V reakci na sobotní havárii zastavila letectva Velké Británie, Německa, Turecka a Malajsie provoz svých strojů A400M, Francie oznámila, že svou flotilu zatím neuzemní. 

Airbus rovněž provedl s jedním ze svých testovacích strojů demonstrační let z francouského Toulouse do Sevilly, přičemž se na jeho palubě nacházel i CEO vojenské divize Airbusu, Fernando Alonso.

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Airbus zastavil zkušební lety A400
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
123

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 08.12.1934 se stalo...
08.12.1934
Imperial Airways poprvé doručily leteckou poštu pravidelnou poštovní linkou z Londýna až do Austrálie. Cílovým městem bylo Brisbane, první etapu z Londýna absolvoval letoun A.W. Atalanta.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »