Aktuální výsledky Emirates Airline

8.11.2015

Foto: EmiratesFoto: Emirates
Foto: Emirates

Emirates Airline oznámily výsledky za první polovinu finančního roku 2015-16.

Během prvních šesti měsíců finančního roku obdržela Emirates 13 letadel, konkrétně osm letadel typu A380 a pět Boeingů 777. Čtyři stará letadla byla vyřazena z provozu. Celkem se tak flotila Emirates rozšířila o devět letadel, přičemž 16 dalších nových letadel by mělo být doručeno do konce finančního roku (do 31. března 2016). Emirates také rozšířila svoji globální leteckou síť a spustila linky do čtyř nových destinací - Bali, Multanu, Orlanda a Mašhadu. K 30. září sestávala globální síť společnosti Emirates ze 147 destinací v 79 zemích. Dne 3. listopadu byly zahájeny lety do Boloni a od 1. února 2016 bude společnost létat do hlavního města Panamy.

Emirates provozuje největší flotilu letadel A380 a největší flotilu Boeingů 777 na světě. Díky své flotile neustále zlepšuje prostřednictvím zastávky v Dubaji spojení cestujících s destinacemi po celém světě.

V první polovině finančního roku 2015-16 dosáhl čistý zisk Emirates 849 milionů USD (3,1 miliard AED) a zvýšil se o 65 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Tento výsledek reflektuje dopad nízkých cen paliva a také pokračující poptávku zákazníků po službách letecké společnosti. I přes existující nepříznivé vnější vlivy, jako jsou neklid v regionu, ekonomická nestabilita v některých částech světa a rostoucí konkurence tlačící na pokles výnosů, pokračuje společnost v navyšování kapacity.

Průměrně se ceny paliva snížily o 41 % v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Palivo i nadále zůstává nejvýznamnějším nákladem letecké společnosti – na celkových výdajích se podílelo z 28 %, přičemž ve stejném období loňského roku to bylo z 38 %.   

Kapacita měřena dle počtu nabízených osobokilometrů (Available Seat Kilometres – ASKM) se zvýšila o 16 %. Výnosy za využitý osobokilometr (Revenue Passenger Kilometre – RPKM) se zvýšily o 11 % a faktor obsazenosti sedadel se mírně snížil na 78,3 % v porovnání s předchozím rokem (81,5 %). Celkem Emirates od 1. dubna do 30. září přepravila 25,7 milionů pasažérů, tedy o 10 % více než ve stejném období předchozího roku. Objem přepraveného nákladu se navýšil o 10 % a dosáhl 1,25 milionů tun, což je skvělý výsledek, který se vymyká tržním trendům.

Výsledky ukazují, že letecká společnost navyšuje kapacitu a zároveň počet přepravených cestujících.  Výsledky jsou v tomto ohledu pozitivní, i pokud vezmeme v úvahu, že v loňském roce ve stejném období musela společnost dočasně omezit svoji kapacitu a 17 letadel vyřadit z provozu z důvodu uzavření přistávací dráhy v Dubaji.

Příjem Emirates včetně příjmů z provozu dosáhl 11,5 miliard USD (42,3 miliard AED), což je o 4 % méně ve srovnání s loňským výsledkem 12,0 miliard USD (44,2 miliard AED). Tento vývoj byl zapříčiněn nepříznivými měnovým podmínkami, kdy americký dolar silně posiloval vůči dalším předním měnám, a nižšími cenovými tarify plynoucími z rozhodnutí nechat ze snížených cen paliva profitovat zákazníky.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Aktuální výsledky Emirates Airline
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.06.1937 se stalo...
20.06.1937
Tříčlenné posádce hrdiny SSSR Valerije Čkalova se jako první podařilo přeletět z Moskvy přes severní pól do USA. K letu použila letoun ANT-25 z kanceláře Andreje Tuploveva, zkonstruovaný ovšem Pavlem Suchojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »