American Airlines spouští přímou linku z Prahy do Chicaga. Letenky jsou v prodeji ode dneška

12.8.2019

Letiště Václava Havla Praha      Praha bude mít od května 2020 další přímé spojení se Spojenými státy americkými. Letecká společnost American Airlines, jeden z největších leteckých dopravců na světě, 8. května 2020 spustí novou sezónní linku mezi Prahou a Chicagem. Dopravce na ni nasadí Boeing 787-8 Dreamliner.

Přímé spojení mezi Prahou a Chicagem bude cestujícím k dispozici pětkrát týdně od 8. května (odlet z Chicaga) do 24. října přístího roku. Poprvé by měl Dreamliner v barvách American Airlines přistát na pražském letišti v sobotu 9. května 2020 v dopoledních hodinách. Podle odhadů Letiště Praha novou linku využije za sezónu více než 48 tisíc cestujících v obou směrech.

Boeing 787 Dreamliner

Víte, že...
... celkový výkon generátorů elektrické energie na palubě B787 dosahuje až neuvěřitelných 1,45 megawattů? To je víc než pětinásobek energie potřebné k provozu běžných dopravních letadel této velikosti. Je to dáno tím, že Boeing se rozhodl elektricky poháněnými systémy nahradit většinu systémů, využívajících dosud hydrauliku nebo pneumatický pohon – ať už jde o řízení letadla, přetlakování kabiny, odmrazování křídel či klimatizaci letadla.

Vše o B787-8 si přečtěte zde.

Podívejte se také na ostatní letadla do našeho katalogu dopravních letadel.

American Airlines na trasu nasadí nejmodernější letoun ze své flotily Boeing 787-8 Dreamliner celkem s 234 místy v třídách Flagship Business, Premium Economy a Main Cabin.

V ekonomické třídě je na palubě American zdarma občerstvení a z alkoholických nápojů pivo a víno. Všichni cestující mohou využít palubní zábavní systém a vysokorychlostní mezinárodní Wi-Fi připojení.

V Premium Economy mohou zákazníci relaxovat v kožených sedadlech s rozestupem až 96,5 cm (38 palců), vybrat si ze širšího menu občerstvení a nápojů, využít sluchátka s redukcí šumu, cestovní sadu od STATE Bags s kosmetickými výrobky od společnosti Baxter of California a také ložního prádla Casper.

Cestující, kteří poletí ve Flagship Business, mohou ochutnat jídla z menu známých šéfkuchářů a užít si plně polohovatelná a z uličky jednoduše přístupná suite. Ta jsou vybavena prémiovými sluchátky potlačujícími hluk značky Bang & Olufsen, stylovou koženou cestovní sadou od This is Ground s produkty značky Allies of Skin a exkluzivním ložním prádlem od společnosti Casper.

Letenky by měly být v prodeji od 12. srpna 2019 prostřednictvím webových stránek dopravce www.aa.com.

„Jsem velmi rád, že se nám i nadále daří naplňovat naši strategii rozvoje přímých leteckých spojení z Prahy a že se podařilo od příští letní sezóny dojednat již druhou přímou linku American Airlines do Spojených států, které jsou pro nás jedním z klíčových trhů. Chicago patří z pohledu celkového potenciálu v USA mezi TOP 5 destinací v rámci celé Severní Ameriky se silným lokálním trhem. Letiště v Chicagu se řadí k hlavním přestupním bodům a nabídne cestujícím celou řadu dalších navazujících letů,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Chicago je pro naše zákazníky z České republiky vzrušující novou destinací,“ řekl Cristián Lizana, regionální obchodní manažer American Airlines pro střední a východní Evropu. "Chicago je pulzujícím městem pro cestovní ruch i obchod a jako centrum amerického středozápadu nabízí letiště v Chicagu stovky letů denně. Díky tomu se mohou čeští zákazníci jednoduše dostat do všech koutů Spojených států, stejně jako do destinací v Kanadě, Karibiku a Latinské Americe.“

Přímé letecké spojení mezi Chicagem a Prahou je jednou z priorit projektu TouchPoint, v rámci kterého Letiště Praha spolupracuje s agenturou CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeskou centrálou cestovního ruchu. Hlavním cílem společného projektu je podpora příjezdového cestovního ruchu a propagace Prahy a České republiky na vybraných zahraničních trzích.

Zavedení linky kvitoval i velvyslanec USA v České republice Stephen B. King: „Nová přímá linka společnosti American Airlines mezi Prahou a Chicagem je významnou událostí, která dále upevní americko-české partnerství. Jako velvyslanec a jako businessman doufám, že toto spojení usnadní firmám v obou našich zemích založit nové podniky nebo rozšířit ty stávající. A samozřejmě je to skvělá zpráva pro obyvatele žijící na americkém Středozápadě a v srdci Evropy, kteří tak mohou jednodušeji navazovat vzájemné kontakty.”

V příštím roce budou tedy moci cestující letět z Prahy přímo již do čtyř destinací ve Spojených státech amerických – do New Yorku s Delta Air Lines (JFK) a United Airlines (Newark), do Filadelfie a nově také do Chicaga s American Airlines. Přímou linku do Chicaga American Airlines otevírají v příštím roce také z Krakova a Budapešti. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > American Airlines spouští přímou linku z Prahy do Chicaga. Letenky jsou v prodeji ode dneška
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.05.1958 se stalo...
30.05.1958
Z letiště v Long Beach vzlétl ke svému prvnímu letu prototyp dopravního letounu Douglas DC-8 (N8008D) pilotovaný zkušebním pilotem A.G.Heimerdingem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »