Flying Bulls na pardubickém nebi aneb Aviatická pouť 2016 se blíží

5.2.2016

Útok na německou kolonu, bitvu v Pacifiku nebo vystoupení unikátní skupiny Flying Bulls uvidí v květnu návštěvníci letošní Aviatické pouti v Pardubicích. Flying revue jako mediální partner bude u toho.
Takhle to na Aviatické pouti vypadalo loni.

26. Aviatická pouť
28 a 29. května 2016 na letišti v Pardubicích

Těšit se můžete na:
- setkání letounů s hvězdicovými motory
- scénu z bitvy v Pacifiku
- útok na německou kolonu na východní frontě
-scénu z "Velké" tedy I. světové války
- společný průlet více než deseti vzácných válečných letounů
- vystoupení Vzdušných sil Armády ČR a Centra leteckého výcviku Pardubice
- největší vystoupení The Flying Bulls ve střední Evropě
- auto i moto veterány
- dětský den

Pořadatelé už 26.ročníku této letecké přehlídky slibují o víkendu 28. a 29.května 2016 na pardubickém letišti kromě výše řečeného také zatím blíže nespecifikované vystoupení vzdušných sil české armády a společný průlet deseti vzácných letounů. Pro děti pak chystají velký dětský den.

Program Aviatické pouti je koncipován jako velkoprostorové divadlo na zemi i ve vzduchu. "Ztvárňujeme scény z dějin aviatiky a slavné válečné scény, v nichž účinkují nejlepší piloti a slavná letadla," uvádí pořadatelé na webu přehlídky. Vše doplňují pyrotechnické efekty a kompars v dobových kostýmech a uniformách. Chybět nebude ani letecká akrobacie.

Letošní ročník nese podtitul „Hvězdy na obloze“. Kromě leteckých es z Česka i zahraničí budou v Pardubicích k vidění i hvězdné, přesněji hvězdicové motory. Právě jimi jsou mnohá z vystupujících historických letadel poháněna. 

img_7811.jpg

„Při přípravě programu letošního ročníku jsme se opět snažili pozvat některá historická letadla, která jsme na českém nebi doposud neviděli. K bližšímu představením jednotlivých strojů přistoupíme, až jejich majitelé plně potvrdí svoji účast," říká k připravovanému programu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. Lákadlem podle něj bude i vystoupení unikátních letadel s červenými býky na trupu, jež by do Pardubic měla přiletět v ještě větším počtu než v loňském roce. 

Na Aviatickou pouť můžete přijet klasicky autem, můžete ovšem dorazit i vlastním letadlem. Nezapomeňte se ale včas zapsat do seznamu letadel návštěvníků. Letadlům neuvedeným v seznamu letadel návštěvníků nebude během konání akce umožněn přistání ani vzlet vyjma případů nouze. 

Více na www.aviatickapout.cz.

ap.jpg

 

Foto a video: Sdružení aviatické pouti

Flying Revue > Zprávy > Historie > Flying Bulls na pardubickém nebi aneb Aviatická pouť 2016 se blíží
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 10.08.1949 se stalo...
10.08.1949
První let prototypu kanadského proudového dopravního letounu Avro Canada C102 Jetliner. Typ vyvolal na americkém kontinentu velkou pozornost, Howard Hughes nabídl financovat rozjezd sériové výroby, ale vývoj Jetlineru byl nakonec zastaven.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456