Bell 360 Invictus Build dosáhl významného pokroku v armádní soutěži o prototyp FARA

26.8.2021

Společnosti Bell a Team Invictus kombinují špičkové technologie v oboru s digitálními procesy, aby zlepšily harmonogram výroby, testování a integrace a dodaly vysoce výkonný útočný a průzkumný letoun.

bell_invictus.jpg

Fort Worth, Texas (18. srpna 2021) - Společnost Bell Textron Inc. (NYSE: TXT), zveřejnila nové údaje o výrobě a testování konkurenčního prototypu Bell 360 Invictus. Program Bell 360 v rychlém tempu pokračuje ve výrobě, montáži, testování komponentů a v pracích na integraci systémů pro program americké armády na útočný a průzkumný letoun (Future Attack Reconnaissance Aircraft – FARA). Tým ve spolupráci s armádou dokončil několik revizí návrhů a rizik a oznámil, že plní všechny požadavky programu podle plánu. Stroj Bell 360 je vysokorychlostní platforma s osvědčenou technologií a přirozeně spolehlivou konstrukcí, která poskytne vojákům transformační operační schopnosti za přijatelnou cenu.

„Náš tým dosahuje skvělých výsledků, promptně reaguje na požadavky, snižuje programová rizika a dodává armádě nejmodernější schopnosti,“ řekl Chris Gehler, viceprezident a ředitel programu Bell 360 Invictus. „Spojujeme jedinečné znalosti společnosti Bell týkající se požadavků kladených na průzkumné letouny spolu s inženýrskými a technickými znalostmi, abychom armádě poskytli zbraňový systém, který bude dominovat útočným průzkumným misím po celá desetiletí.“

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Od zahájení výroby na konci roku 2020 dosáhla společnost Bell významného pokroku na trupu letounu Bell 360 Invictus, lopatkách hlavního rotoru, sestavě převodovky, skříních a dalších vysoce důležitých komponentech. Zavedením metodiky "design-as-built", která digitálně propojuje celý program v průběhu jeho životního cyklu, tak Bell rozšířil svoji schopnost spolupracovat v reálném čase s partnery programu a armádou. Tato metoda urychluje rozhodování mezi začleněnými týmy, a to za pomoci společného, zabezpečeného datového prostředí, které vytváří jediný zdroj dat pro program. To vede ke zkrácení doby montáže, přepracování a snížení nákladů.  

bell_invictus_2.jpg

Spolu s montáží stroje Bell 360 Invictus probíhá v testovací laboratoři pohonných systémů (DSTL) Bellu testování nejrůznějších komponentů, jako je převodovka hlavního rotoru, hnací hřídele a spojky. Laboratoř DSTL slouží k provádění činností, které jsou primárně zaměřené na snížení rizik, a které zajišťují, že program má k dispozici přesné údaje pro ověření součástek před letovými zkouškami.

V Bellu je rovněž v provozu nová laboratoř systémové integrace (SIL) určená pro systém FARA. Toto zařízení mu umožňuje integrovat kritické součásti, software a systémy mise. Cílem je otestovat, ověřit a vyhodnotit jejich funkčnosti před letem na skutečném letadle. Tento přístup snižuje technická rizika a napomáhá bezpečnému, rychlému a efektivnímu uskutečnění letových zkoušek.

 kniha_eozn.jpg

„Bell 360 Invictus je vysoce účinný letoun, který v sobě spojuje sofistikované digitální systémy ve vysokorychlostním a spolehlivém stroji, který je nasazen v náročném prostředí po celém světě,“ řekl Jayme Gonzalez, programový manažer Bell 360 Invictus. „Bell 360 nabízí armádě možnost modernizace pomocí zjednodušených a ze své podstaty spolehlivých konstrukcí, které snižují náklady a přinášejí armádě vyšší efektivitu.“ 

 

Autor: Tisková zpráva Best Communications

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Bell 360 Invictus Build dosáhl významného pokroku v armádní soutěži o prototyp FARA
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »