Czech Airlines Technics nově poskytuje služby Eurowings a Bees Airline

27.1.2022

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) získala nové zákazníky do svého portfolia.

Pro německou leteckou společnost Eurowings, která v listopadu 2021 otevřela novou bázi na Letišti Václava Havla Praha, CSAT zajišťuje traťovou údržbu pro bázovaná letadla typu Airbus A320ceo a A320neo family. Další nový dopravce Bees Airline, který od loňského října provozuje lety mezi Prahou a Ukrajinou, si objednal možnost využití služeb traťové údržby pro své letouny Boeing 737-800 na zavolání.

a319_eurowings.jpg

„Velmi nás těší, že společnost Eurowings důvěřuje našim zkušeným zaměstnancům a že si vybrali právě Czech Airlines Technics. Předmětem nového dlouhodobého kontraktu s Eurowings je traťová údržba tří bázovaných letadel z rodiny A320 a dalších nebázovaných letadel dle provozní potřeby. Poskytované služby zahrnují rozmanité úkony, od denních a týdenních kontrol, až po ad hoc opravy v hangáru nebo přetah letadel. Děkujeme společnosti Eurowings za dosavadní velmi profesionální přístup a těšíme se na zajímavou spolupráci,“ komentuje potřeby nového zákazníka Pavel Haleš, předseda představenstva CSAT.

1150x500_vfr_communication_cz.jpg

„Czech Airlines Technics usnadnily otevření naší báze na pražském letišti. Při jednání jsme se setkali s oddaným, kompetentním a zákaznicky orientovaným týmem. Těšíme se tedy na přínosnou spolupráci,“ komentuje Holger Beck, viceprezident pro technické řízení letadlového parku společnosti Eurowings.

V případě ukrajinského dopravce Bees Airline se pak jedná o poskytování služby nepravidelné traťové údržby, tzv. on-call maintenance, která je cílená na opravu případných závad před plánovaným letem. Bees Airline létají do Prahy od října 2021 a s letouny B787-800 obsluhují linky do Oděsy a Lvova. Obdobnou službu poskytuje Czech Airlines Technics také například společnostem EasyJet, KLM, Aeroflot, Iberia, Turkish Airlines, FlyDubai a dalším. V loňském roce takto na zavolání provedli 312 zásahů.  

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

O společnosti Czech Airlines Technics

Czech Airlines Technics je dceřinou společností skupiny Letiště Praha. Zaměřuje se zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (Base Maintenance), traťové údržby (Line Maintenance), údržby letadlových celků (Components Maintenance), podpory provozovatelů (Engineering) a údržby letadlových podvozků (Landing Gear Maintenance). V roce 2018 také společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla, a následně pro své zákazníky spustila E-Commerce portál e-CSAT.com. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má také zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

Autor: Tisková zpráva CSAT

image001.jpg

banner_kryty_mobilu_clanek.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Czech Airlines Technics nově poskytuje služby Eurowings a Bees Airline
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »