Klasická i Kompletní Databáze letišť 2019 je ke koupi v e-shopu Flying Revue

Databáze letišť 2019       Nová, aktualizovaná Databáze letišť pro rok 2019 vychází v pátek 22. března 2019. Díky spolupráci s vydavatelem databáze Patrikem Sainerem ji můžete zakoupit v e-shopu Flying Revue. Nabízíme klasickou i kompletní verzi

dl2019plusmapaprofi_cze_5_-min.png

 

Databáze letišť jako nezbytná součást vybavení pilota přichází každým rokem s aktualizovaným seznamem letišť. Pilotům ji netřeba představovat, zmiňme ale novinky letošního vydání. Mezi ty hlavní bude patřit komplexní změna vzdušného prostoru a změna některých důležitých komunikačních frekvencí. V rámci Slovenska budou snad již finalizovány nové komunikační frekvence po přechodu na rozestup kanálu na 8,33 kHz a dále by mělo vstoupit v platnost nové uspořádání CTR/TMA Košice. 

Zoom gallery

» Koupit Klasickou Databázi letišť 2019
» Koupit Kompletní Databázi letišť 2019
» Podrobně o klasické i kompletní verzi čtěte zde.


6586_aerobaze.jpg

» Koupit anglickou edici Databáze letišť 2019  
» To buy Aerodrome Database 2019 CZ+SK, English Edition

Pro Českou republiku vstoupily v platnost zásadní změny již 28. února, ve stejném termínu byla publikována také letecká mapa ICAO ČR 1:500 000. Významné změny se udály v rozdělení vzdušného prostoru ČR. Mezi hlavní změny patří komplexní redesign CTR a TMA letišť Karlovy Vary (LKKV), Brno Tuřany (LKTB) a Ostrava Mošnov (LKMT).

Zoom gallery

» Bude vás zajímat: Letové provozní služby neřízeným letům nyní poskytuje už pouze stanoviště FIC Praha (vystoupení vedoucího stanoviště FIC Praha Michala Dvořáka na na semináři pro všeobecné letectví v Jenči v lednu 2019)  

Dále je to změna dočasně vyhrazeného prostoru LKTSA 2 Březina, bude vypublikován nový dočasně rezervovaný prostor LKTRA 74 Volary a nový nebezpečný prostor LKD 4 Satalice. Zároveň od 28. února 2019 vznikly zcela nové omezené prostory nad územím národních parků ČR, konkrétně se jedná o omezené prostory LKR 1 Šumava, LKR 2 České Švýcarsko, LKR 3 Krnap a LKR 4 Podyjí. 

uiervoipocp_891x1280_-min.jpg

Změny pro rok 2019 pro Slovensko budou publikovány jako obvykle koncem března (28. 3. 2019). Zásadní změnou bude snad již kompletní vypublikování nových 8,33 kHz frekvencí pro slovenská letiště. Přechod na rozestup kanálu na 8,33 kHz plánovaný původně na začátek roku 2018 se na Slovensku vůbec nevydařil a frekvence byly postupně měněny v průběhu celého léta 2018. Další významnou změnou bude nové uspořádání CTR a TMA Košice a nejspíše i návazných vojenských vzdušných prostorů. 

Součástí Databáze letišť 2019 bude opět nová aktuální letecká mapa ICAO ČR 1:500 000 (s platností od 28 FEB 19), jak je tomu již mnoho let. Součástí databáze jsou jako každý rok také 2 mapy VFR: letecká navigační mapa VFR 1:500 000 a letecká plánovací mapa VFR 1:1 000 000. Databáze letišť PROFI vyjde také ve stejném termínu jako klasická verze a ve stejném rozsahu jako v roce 2018.

Databáze se skvěle hodí do pilotní tašky nebo kapsy letadla a slouží pro rychlou referenci o jakémkoli letišti a všeobecných leteckých informacích. 

 


Klasická Databáze letišť 2019 ČR+SR

Zoom gallery

Klasická verze databáze obsahuje všechna letiště, UL plochy a heliporty ČR a SR. K tomu barevné mapky s leteckými informacemi, komunikační frekvence, detailní popis vzdušného prostoru, užitečné telefony a adresy, letové postupy, radiopostupy, letový plán, mezinárodní lety, meteo informace a jejich dekódování i východy a západy slunce.

Přiložena je přehledná mapa spodního vzdušného prostoru 1:1 000 000, letecká navigační mapa 1:500 000, perfektní pro srovnávací navigaci, a letecká mapa ICAO ČR 1:500 000 (vydanou LIS ŘLP ČR). Najdete zde také převody jednotek, tabulky, dekódování zkratek, JAR FCL - udržování kvalifikací.

Kniha je svázána kvalitní kroužkovou vazbou, ve které se výborně listuje. Cena je 490,- Kč s DPH. Vydal Avion. 

 


Kompletní Databáze letišť 2019 ČR+SR

Zoom gallery

Tato verze obsahuje Klasickou Databázi letišť ČR+SR včetně kvalitních a aktuálních leteckých map plus Profi verzi s detailními informacemi o každém letišti, ploše pro UL letadla a heliportu ČR+SR. 

Informace Profi verze jsou uvedeny na volných listech formátu A5 (každé letiště na jednom samostatném listu - tištěno oboustranně plnobarevně), vždy včetně příletové mapky i plánku letiště, a oproti klasické verzi je navíc uvedeno mnohem více dodatečných a návazných informací o letišti a o leteckém provozu v jeho okolí.

Všechny informace jsou vytištěny větším písmem (na což v klasické verzi není dostatek prostoru). V ceně je také kvalitní kartonový kroužkový šanon. K Databázi letišť je zajištěna letní aktualizace (změnová služba) v podobě on-line PDF formátu. Cena je 990,- Kč s DPH. Vydal Avion.

-fr-

logo_fr_transp.jpg

dl2019plusmapaprofi_cze_4_-min.png

Flying Revue > e-Shop FR > Články > Klasická i Kompletní Databáze letišť 2019 je ke koupi v e-shopu Flying Revue
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 15.08.1997 se stalo...
15.08.1997
Jennifer Murrayová si splnila svůj celoživotní sen a stala se první ženou na světě, která obletěla v malém vrtulníku svět. V tento den přistála zpět ve své rodné Británii poté, co se jí při 97 dní dlouhém letu podařilo přeletět celkem 26 zemí.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »