Dvacet let v Evropské unii. Pražské letiště symbolicky oslavilo kulaté výročí se speciálním livery Lufthansy

8.5.2024

Letiště Václava Havla Praha informuje:

lufthansa-3.jpg

Letiště Václava Havla Praha dnes u příležitosti výročí dvaceti let od vstupu České republiky do Evropské unie navštívil Airbus A320 německé společnosti Lufthansa se speciálním livery „Yes to Europe“ propagující myšlenku evropské integrace. 

Těší mě, že jsme se mohli symbolicky připojit k oslavám 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Jsem rád, že se k nám přidala právě společnost Lufthansa, která dlouhodobě patří mezi naše klíčové dopravce, a na svoji linku nasadila letadlo se speciálním evropským livery. Destinace v Evropské unii jsou pro nás samozřejmě klíčové, což potvrzuje, že v rámci letního letového řádu se z Prahy létá do celkem 107 destinací ve 26 zemích Evropské unie,“ uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

lufthansa-1.jpg

„Jsem hrdý na to, že Letiště Praha oslavilo 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie se speciálním livery „Yes to Europe“ Airbusu A320 společnosti Lufthansa. Jde o jedno ze čtyř letadel z flotily naší skupiny, která propagují myšlenku evropanství krátce před evropskými volbami. Tím, že je dnes naše letadlo se speciálním designem právě v České republice jako jedné z deseti zemí, které vstoupily do Evropské unie před 20 lety, bychom rádi zdůraznili význam evropské integrace a silného partnerství mezi Letištěm Praha a skupinou Lufthansa Group. S 207 lety týdně v letním letovém řádu budeme i nadále rádi pokračovat v plnění svého závazku spojovat Českou republiku s Evropou,“ řekl Rhonen Azoulay, generální manažer skupiny Lufthansa Group pro Českou republiku a Polsko.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Evropské hvězdy na evropském nebi

Letadlo je jedním ze čtyř strojů nesoucích na svém trupu toto významné poselství. Jako první se krok rozhodly učinit letecké společnosti Lufthansa a Eurowings, která má spojení s Evropou přímo v názvu, a od minulého týdne posílají na evropské nebe každá po jednom letadle s tímto speciálním designem. Tento týden vzlétnou také další dvě letadla v tomto speciálním livery – jedno provozované Austrian Airlines a jedno Brussels Airlines.

lufthansa-2.jpg

Zdroj: Tisková zpráva Letiště Praha a.s.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Dvacet let v Evropské unii. Pražské letiště symbolicky oslavilo kulaté výročí se speciálním livery Lufthansy
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »