Emirates převzala poslední superjumbo a zkompletovala tak svou flotilu 123 ikonických letounů A380

26.12.2021

Dubaj, SAE, 17. prosince 2021 – Letecká společnost Emirates převzala dodávku svého sto dvacátého třetího superjumba A380.

Letoun je registrovaný jako A6-EVS a je posledním novým letadlem A380, který se připojí k flotile společnosti Emirates, ta tímto krokem dosahuje dalšího milníku v rámci svého 21letého závazku k tomuto ikonickému letadlu.

emiratescompletesa380fleetwith123rddelivery-2.jpg

Emirates zachytila odlet svého sto dvacátého třetího letadla A380 do Dubaje na tomto videu.

Aerolinka převzetím nového letounu A380 uprostřed globální pandemie, která představuje bezprecedentní událost, signalizuje svůj optimismus ohledně oživení leteckého průmyslu a návratu poptávky po cestování.

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Emirates jako první letecká společnost oznámila svoji objednávku letadla A380 na Farnborough Air Show v roce 2000, v té době se letadlo prodávalo ještě jako A3XX. Následovala objednávka dalších 15 těchto letounů na Air Show v Dubaji o rok později.

emiratesisthelargestcustomeroftheairbusa380aircraft.jpg

Závazek Emirates byl klíčový pro propojení předních evropských hráčů v oblasti letectví a kosmonautiky a jejich globálních dodavatelských řetězců, díky tomu byl vyvinut a uveden na trh největší dvoupatrový komerční letoun na světě s rozsáhlými vnitřními prostory.

„A380 je výjimečné letadlo, a to v mnoha ohledech. Emirates dalo příležitost předefinovat zážitek z cestování, efektivně reagovat na poptávku na letištích s omezenými sloty a stejně tak toto letadlo pomohlo růstu naší letecké sítě. A380 zůstane i nadále naší vlajkovou lodí, a také zásadním pilířem pro naše další plány. Rádi bychom poděkovali Airbusu a všem partnerům, kteří nám umožnili posouvat naše hranice a představit mnoho inovativních prvenství, a co je ještě důležitější, umožnili nám především nabídnout našim zákazníkům ten nejlepší produkt,“ řekl Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

a6evsisthefinala380tojointheemiratesfleet-2.jpg

„Letadlo A380 se dotklo životů mnoha cestujících, a to především tím, že nastavilo nové standardy v  létání a cestování. Jsem přesvědčený, že v tom bude pokračovat ještě další desetiletí společně s Emirates, která neustále pracuje na nových službách a produktech, jež umožňují cestujícím po celém světě, aby zažili jedinečný komfort A380,“ řekl Guillaume Faury, výkonný ředitel společnosti  Airbus. „Jménem Airbusu bych rád poděkoval Emirates Airline, největšímu provozovateli A380 na světě, za jejich neochvějnou důvěru a partnerství, a přeji jim mnoho dalších šťastných přistání,“ dodává Faury.

1150x500_vfr_communication_cz.jpg

Nejnovější Airbus A380 nabídne cestujícím všechny oblíbené produkty a služby, na které jsou zvyklí, včetně soukromých apartmá a sprchový lázní ve First Class, palubního baru, nových kabin Premium Economy a nejnovějších palubních zábavních systémů, širokých obrazovek a bezkonkurenčního výběru programů.

V listopadu na Dubai Airshow 2021 společnost Emirates oznámila významný program modernizace, v rámci kterého bude 52 stávajících letadel A380 vybaveno Premium Economy produkty a dalšími vylepšeními, což podpoří závazek společnosti k tomu, aby služby letadla A380 zůstaly ty nejlepší dostupné ve vzduchu. 

 

Autor: Tisková zpráva Emirates

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Emirates převzala poslední superjumbo a zkompletovala tak svou flotilu 123 ikonických letounů A380
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »