Flying Revue 6/2017: Slovo šéfredaktora

26.10.2017

Flying Revue 6/2017: Slovo šéfredaktora
Flying Revue 6/2017: Slovo šéfredaktora

Milí čtenáři, od dnešního rána si na stáncích po celém Česku můžete koupit nejnovější číslo Flying Revue. Jaké je?

Michal Beran
Michal Beran

Při expedici Aljaška 2017 upoutaly Jiřího Prušu nejen náročné letecké podmínky a dechberoucí krásy Aljašky, ale také prostý fakt, že právě letectví hrálo v rozvoji tohoto krásného, byť nehostinného kraje zásadní roli. V článku Aljaška, kolébka bush flyingu se o této strhující kapitole létání dozvíte více. 

Ukázky článků si přečtěte zde.

Historie v mnoha ohledech prostupuje i dnešním létáním. Třeba ve formě replik ikonických historických letounů, ať už těch přesných, nebo těch ultralehkých. S jednou z těch českých nejkrásnějších se seznámíte v článku o replice Fokkeru Dr. I Františka „Fanyse“ Hadravy. A v čísle najdete také historii originálního „Dreideckeru“. 

Zoom gallery

Od dřeva, plátna a výztužných drátů přeskočíte k současné špičkové letecké technice v článku o Projektu Perlan II a vlnovému létání až k hranicím stratosféry. Do Šumperka se společně s námi podíváte za rodinnou firmou Verner Motor, jejíž moderní hvězdicové motory si dnes nacházejí cestu nejen do Evropy, ale i za oceán. 

Podívejte se také, co jsme pro vás napsali v předchozích číslech. Na stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je. 
Nebo si objednejte předplatné - to je nejjistější, a ještě vám časopis doručíme až domů. 

Kdo si oblíbil zasvěcené pohledy do světa nejmodernějších avionických systémů od Lubomíra Čorňáka, určitě si nalistuje první díl článku o autopilotech v současném všeobecném letectví. A ani tentokráte nechybí rozbor jedné typické letecké nehody z pera Pavla Valenty a v našem seriálu „Přistáváme“ poprvé navštívíte slovenské letiště, konkrétně Lučenec. 

zahlavi_fcb_fr_6_2017.jpg

V článku Vrsar Fly-in 2017 od Jozefa Jankoviče vás čeká vyprávění o letu do Chorvatska, vypravíte se i mezi švýcarské alpské velikány, kde u legendární Air Zermatt získávali zkušenosti s operacemi HESLO pracovníci královéhradecké DSA a.s. 

To ovšem zdaleka není vše, co vás v novém čísle Flying Revue čeká. Přeji vám příjemné počtení a těším se na vaše ohlasy.

Máme radost, že nás čtete!

Za tým Flying Revue váš Michal Beran, vedoucí redaktor FR

Tým Flying Revue. Zleva: Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal.Zoom gallery
Tým Flying Revue. Zleva: Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2017 > Flying Revue 6/2017 > Flying Revue 6/2017: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 18.06.1928 se stalo...
18.06.1928
Při pátrání po osádce vzducholodi Italia zmizel letoun Latham 47 a na jeho palubě legendární norský polárník Roald Amundsen a dalších pět polárníků.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456