Flying Revue 6/2017

logo_kul.png

Ukázky článků »

 

Zoom gallery

Milí čtenáři,

právě jsme odevzdali do tiskárny podklady pro nejnovější číslo časopisu Flying Revue. Finiš je vždycky hodně náročný, ale když do sebe všechno zapadne tak, jak má, máme z výsledku v redakci vždycky velkou radost. Tak se o ni  teď s vámi chci alespoň trochu podělit.  

Jaké tedy je poslední letošní číslo Flying Revue? 

Při expedici Aljaška 2017 upoutaly Jiřího Prušu nejen náročné letecké podmínky a dechberoucí krásy Aljašky, ale také prostý fakt, že právě letectví hrálo v rozvoji tohoto krásného, byť nehostinného kraje zásadní roli. V článku Aljaška, kolébka bush flyingu se o této strhující kapitole létání dozvíte více. 

logo_kul.png

Ukázky článků si přečtěte zde.

Historie v mnoha ohledech prostupuje i dnešním létáním. Třeba ve formě replik ikonických historických letounů, ať už těch přesných, nebo těch ultralehkých. S jednou z těch českých nejkrásnějších se seznámíte v článku o replice Fokkeru Dr. I Františka „Fanyse“ Hadravy. A v čísle najdete také historii originálního „Dreideckeru“. 

Od dřeva, plátna a výztužných drátů přeskočíte k současné špičkové letecké technice v článku o Projektu Perlan II a vlnovému létání až k hranicím stratosféry. Do Šumperka se společně s námi podíváte za rodinnou firmou Verner Motor, jejíž moderní hvězdicové motory si dnes nacházejí cestu nejen do Evropy, ale i za oceán. 

logo_kul.png Podívejte se také, co jsme pro vás napsali v předchozích číslech. Na stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je. 
logo_kul.pngNebo si objednejte předplatné - to je nejjistější, a ještě vám časopis doručíme až domů. 

Kdo si oblíbil zasvěcené pohledy do světa nejmodernějších avionických systémů od Lubomíra Čorňáka, určitě si nalistuje první díl článku o autopilotech v současném všeobecném letectví. A ani tentokráte nechybí rozbor jedné typické letecké nehody z pera Pavla Valenty a v našem seriálu „Přistáváme“ poprvé navštívíte slovenské letiště, konkrétně Lučenec. 

V článku Vrsar Fly-in 2017 od Jozefa Jankoviče vás čeká vyprávění o letu do Chorvatska, vypravíte se i mezi švýcarské alpské velikány, kde u legendární Air Zermatt získávali zkušenosti s operacemi HESLO pracovníci královéhradecké DSA a.s. 

To ovšem zdaleka není vše, co vás v novém čísle Flying Revue čeká. Přeji vám příjemné počtení a těším se na vaše ohlasy.

Máme radost, že nás čtete!

Za tým Flying Revue váš Michal Beran, vedoucí redaktor FR

Tým Flying Revue. Zleva Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal. Zoom gallery
Tým Flying Revue. Zleva Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal.

 

 


Co si kromě jiného přečtete v šestém letošním čísle Flying Revue:

Zoom gallery

27.10.2017 Aljaška, kolébka bush flyingu plovákové_bellanky_společnosti_star_air_service.-min.jpg

Flying Revue 6/2017  Do dvacátých let dvacátého století žilo ve vnitrozemí Aljašky a na pobřeží Severního ledového oceánu vlastně jen pár Eskymáků. Trochu více lidí žilo tam, kde se našlo zlato nebo kvetl obchod s kožešinami. Problémem Aljašky je kromě drsného počasí taky omezená silniční a železniční síť. Že je dnes Aljaška plně integrovaná do globální ekonomiky, to je z velké části díky letecké dopravě. více

26.10.2017 Flying Revue 6/2017: Slovo šéfredaktora oirehigk.jpg

Milí čtenáři, od dnešního rána si na stáncích po celém Česku můžete koupit nejnovější číslo Flying Revue. Jaké je? více

23.10.2017 Fly in Vrsar 2017: Třináct letadel společně do Chorvatska img_20170916_152429_1200x900_-min.jpg

Flying Revue 6/2017  Chorvátsky Vrsar je cieľom leteckých výletov „malého letectva“ zo Slovenska i Česka už pár rokov. Tentoraz ale počasie výlet zmenilo tak trochu na expedíciu a let 13 lietadel za Slovenska do Chorvátska bol skutočným zážitkom. více

20.10.2017 Autopilot ve všeobecném letectví aneb Není autopilot jako autopilot I. piper_m600_2_1200x800_-min.jpg

Flying Revue 6/2017  Dnes jsou autopiloty neodmyslitelnou součástí výbavy letadel všech kategorií. Ale ve schopnostech a možnostech těchto zařízení jsou velké rozdíly. Vždy je dobré vědět, jaký druh autopilota v letadle máme, co od něj můžeme očekávat a jak ho máme správně obsluhovat. Podívejme se na to tedy podrobněji. více

19.10.2017 Fokker Dr. I: Příběh Františka Hadravy a jeho zeleného trojplošníku bf8a2061_1200x800_-min.jpg

Flying Revue 6/2017  Rozvoj ultralehkého létání pod křídly LAA na konci minulého století přinesl nejen řadu nových a většinou velmi úspěšných průmyslově vyráběných leteckých konstrukcí, ale otevřel také zcela nové možnosti stavitelům replik historických letadel. Toto je příběh Františka Hadravy a jeho zeleného tříplošníku. více

Flying Revue > e-shop > archiv > Archiv > Flying Revue 2017 > Flying Revue 6/2017
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »