GOOD OLD CZECHS

26.7.2022

V září přichází do kin nový český dokumentární film Tomáše Bojara GOOD OLD CZECHS.

Podívejte se na první teaser.

Snímek vypráví příběh dvou českých letců RAF bojujících na západní i východní frontě II. světové války a jejich odyseu válečnou Evropou.

goodoldczechs_02.png

Vzpomínky stíhacího pilota Františka Fajtla a palubního střelce Filipa Jánského (vlastním jménem Richard Husmann) v dokumentu ožívají ve formě ztišené vnitřní promluvy, oživené dvojicí herců v podobném věku jako byli oni dva za války. Film je vystavěný výhradně z dobových filmových záběrů. Autentické prožitky letců se s reálnými dobovými záběry vzájemně propojují a podtrhují, film působí jako by se vše odehrávalo právě nyní.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Režisérem a scénáristou celovečerního dokumentu GOOD OLD CZECHS. je oceňovaný režisér Tomáš Bojar - aktuálně vítěz soutěže Proxima na letošním MFF Karlovy Vary, střihačem Šimon Špidla, hudbu zkomponoval slovenský hudebník Stroon.

Film je složen výhradně z dobových archivních záběrů pečlivě shromážděných z archivů po celé Evropě, řada z nich nebyla dosud zveřejněna.

goodoldczechs01.png

Teaser filmu GOOD OLD CZECHS

https://www.youtube.com/watch?v=C-XL1aC2RiM

Film produkovala společnost NOW Productions v koprodukci s Českou televizí, Rozhlasem a televíziou Slovensko, Artichoke a KM Plus Media s podporou Státního fondu kinematografie a Ministerstva obrany Slovenské republiky a podporou od soukromých partnerů.

Distributorem filmu je PILOT FILM.

Film vznikl pod záštitou institucí:
Ministerstvo obrany České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, Britské velvyslanectví v Praze, Britské velvyslanectví v Bratislavě

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Partneři filmu: 

ABS Jets, Aero Vodochody, BAE, Best Communications, Chapman Taylor, Dunlop Family, Flow East Foundation, Interlink CS, London Market, Portland Trust, Promedica Praha Group, Saab

 

Autor: Tisková zpráva Best Communications

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 24.09.1852 se stalo...
24.09.1852
V Paříži se do vzduchu vznesla první vzducholoď. Postavili ji Henri Giffard společně s Gabrielem Yonem. Vzducholoď byla opatřena parním strojem o výkonu asi 2,2 kW (3 k), pohánějícím třílistou vrtuli.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »