ICON A5 – létání pro zábavu?

6.1.2016

ICON A5 – létání pro zábavu?

Málokterý nový projekt pro GA z posledních let k sobě připoutal (alespoň na západní polokouli takovou pozornost jako lehká amfibie ICON A5. Je mimořádná v mnoha ohledech. 

Zajímavá už je samotná premisa celého projektu. Vedoucí projektu ICON A5 a CEO společnosti ICON Aircraft, Kirk Hawkins, se rozhodl vytvořit letadlo, které by mohlo soupeřit o pozornost lidí s jistou úrovní příjmů s jinými moderními motorovými rekreačními sporty, jako jsou ATV, motocykly nebo sněžné skútry. Znamenalo by to rovněž, že by mohlo k létání přilákat zcela novou skupinu lidí.

Skutečností je, že i na propagaci svého projektu zvolila společnost ICON poněkud pro oblast letectví nestandardní prostředky a média včetně sociálních sítí. A samotný výrobce tvrdí, že téměř 40 procent z jeho současných zákazníků (kteří složili požadovaný depozit) nejsou piloti. Tohle všechno samozřejmě v leteckých kruzích budilo zaslouženou pozornost a mnoho lidí bylo velmi zvědavo, jak bude výsledný produkt vlastně létat.


Celý článek si můžete přečíst na stránkách 10-17 ve Flying Revue č.1/2016.

Na stáncích ho najdete od 7.ledna 2016. Pokud se stanete členy Klubu Flying Revue, rádi vám časopis doručíme až domů, navíc za zvýhodněnou cenu.  

Členy Klubu se stává automaticky každý předplatitel, více zde

 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2016 > Flying Revue 1/2016 > ICON A5 – létání pro zábavu?
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345