Jak se přistává v Lukle

14.12.2019

Letecké simulátory     Létání je nádherné, má ale, především pro VFR piloty, jednu nevýhodu - v zimní sezóně je často počasí, že by Dynamic nevyhnal... Přitom se dá létat i tehdy, a dokonce se přitom zdokonalovat v pilotních návycích i dovednostech. A třeba si zaletět právě do Lukly, ale i kamkoli jinam. Jedním z míst, kde tak lze činit, je simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze.


Jak se přistává v Lukle se čtyřistadesítkou

Simulátor českého letounu L-410 UVP-E20 společnosti INAERO je vybaven nejmodernějším softwarem a projekční technikou, díky nimž tu lze nasimulovat rozličné podmínky, které vás mohou za letu potkat, k ruce máte i instruktora a technika, kteří mohou navolit přistání na jakémkoli ze 36 tisíc letišť světa, jakékoli podmínky stran počasí, případně mohou nasimulovat závadu, kterou společně s vámi vyřeší. 

Simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze. Zdroj: InAeroZoom gallery
Simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze. Zdroj: InAero

Takže pokud máte si vyzkoušet přistání a vzlet z už zmíněné Lukly, ale třeba také z londýnského letiště Heathrow, Charles de Gaulle v Paříži, JFK, v New Yorku, Saint Barthélemy v Karibiku nebo z dráhy 06/24 na Ruzyni, máte nyní zcela dostupnou možnost, jak tak učinit. 

» Vše o simulátoru se dozvíte zde.

Simulátor L-410 UVP-E20 je vyroben takřka kompletně z dílů ze skutečného letounu - kabina, přístroje i sedačky tedy mají v kostech skutečné nebe. Až na moderní avioniku, ta v původním letadle nebyla. 

Autora článku vzal Jiří Drozdek, pilot a instruktor v jedné osobě  náletem na L-410 přes 1600 hodin, na jedno z nejikoničtějších a také pilotně nejnáročnějších letišť světa - do nepálské Lukly, ostatně podívejte se ve videu sami. 

Do Lukly, ale i kamkoli jinam se můžete vydat i vy, a to ať už jste aktivní pilot a budete si chtít prohloubit vaše pilotní návyky a dovednosti, nebo jste jen fanoušek létání a letectví a budete si vyzkokušet onen blažený pocit sedět ve skutečném letadle a ovládat ho. S pomocí instruktora doletíte kamkoli, resp. přistanete kdekoli i vy. Dorazit můžete i ve skupině - v Jindřišské umí i firemní akce nebo oslavy. 

Hodně zajímavá je pak možnost let streamovat v reálném čase, detaily se dozvíte na webu L-410 simulátor

Flying Revue je mediálním partnerem simulátoru.

-fr-

logo_fr_transp.jpg logo45-e1543878577633.png inaero.png

poznámka_2019-12-14_083215.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Jak se přistává v Lukle
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 26.09.2011 se stalo...
26.09.2011
Boeing slavnostně předal na letišti Paine Field ve Washingtonu první Boeing 787 Dreamliner společnosti All Nippon Airways.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345