Job Air Technic uzavřel na zimní sezonu dohodu o údržbě letadel se společností Ryanair

8.10.2022

Od listopadu začne v hangárech leteckých opraven JOB AIR Technic pravidelná údržba letounů irského dopravce Ryanair.

Obě společnosti se dohodly na vyčlenění jedné opravárenské linky pro tzv. těžkou údržbu letadel Ryanair. V průběhu zimní sezony, tedy od listopadu do března, by tak do Ostravy-Mošnova mělo zamířit minimálně šest strojů této společnosti. Dohoda, na níž obě strany začaly pracovat již na jaře letošního roku, platí zatím pro nadcházející zimní období.

ryanair-aircraft-2.jpg

“Přestože je v současnosti na trhu MRO zakázek dostatek, samozřejmě pozitivně vnímáme fakt, že díky uzavřené smlouvě budeme mít na celou zimní opravárenskou sezonu s dostatečným předstihem zajištěné částečné vytížení našich kapacit, což nám umožní efektivně plánovat naše další aktivity,“ komentuje uzavřenou dohodu Vladimír Stulančák, generální ředitel JOB  AIR Technic.

baner_flying_revue_cesko_z_nebe.jpg

Spolupráce s Ryanair klade na letecké opravny vyšší nároky, protože dopravce, který provozuje flotilu několika set letounů, má ve zvyku mít stroje, jejichž údržbu nezajišťuje vlastními kapacitami, po celou dobu pod dohledem. I z toho důvodu je pozitivní zpráva, že si Ryanair pro těžkou údržbu svých letadel vybral právě JOB AIR Technic.

„Každý projekt musí být z jejich strany dokonale připravený. K tomu patří například účast reprezentantů zákazníka minimálně dva týdny před příletem prvního stroje do údržby. Zároveň k letadlům poskytují historická data, což nám pomůže být na každou zakázku co nejlépe připravení. Také jsme navštívili jejich údržbové centrum, aby nám ukázali moderní procesy, jimiž se při údržbě řídí, a také jakou kvalitu odvedené práce od nás očekávají,“ doplňuje Vladimír Stulančák.

jat-pohled_do_hangáru.jpg

JOB AIR Technic si dlouhodobě zakládá na maximální flexibilitě a k individuálnímu přístupu ke všem svým zákazníkům. Spolupráci s Ryanairem tedy vnímá nejen jako cennou referenci, ale zároveň jako příležitost posunout díky adaptaci na procesy a požadavky Ryanairu své služby na vyšší úroveň.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Náš pětiletý plán růstu rozšíří naši flotilu na více než 600 letadel. Dohoda s JOB AIR Technic umožní společnosti Ryanair využívat v nadcházející zimní sezoně jeden slot pro těžkou údržbu. JOB AIR Technic má díky kvalitní nabídce služeb v tomto odvětví vynikající pověst a tato dohoda zajistí, že Ryanair bude mít flexibilitu, pokud jde o to, kam umístí svá letadla na sezonu zimní údržby," uvedl k uzavření dohody Neal McMahon, provozní ředitel společnosti Ryanair.

Letecké opravny JOB AIR Technic disponují dvěma opravárenskými hangáry, jež pojmou osm úzkotrupých letounů typu Airbus rodiny A320, případně Boeing 737. Druhý hangár s dílenským zázemím otevřela společnost, jež je od roku 2016 členem skupiny Czechoslovak Group, na začátku roku 2020. V minulém roce vygenerovaly letecké opravny tržby 796 milionů korun při EBITDA 111 milionů korun, což byl navzdory pandemii covid-19 nejlepší výsledek společnosti od roku 1993, kdy byla založena.

jat-hangar.jpg

Ročně jejími hangáry projde více než sto letounů, převážně na tzv. těžkou údržbu, na níž se JOB AIR Technic specializuje. Kromě Airbusů rodiny A320 a Boeingu 737 získala společnost oprávnění též na údržbu letounů Boeing 737 MAX. Disponuje též oprávněním na údržbu širokotrupých strojů Airbus A330. Mezi její zákazníky patří nejvýznamnější leasingové společnosti i letečtí operátoři. Firma zaměstnává více než 400 pracovníků. JOB AIR Technic nově plní i prestižní zakázku, zajišťuje servis letounů Airbus vzdušných sil Armády České republiky, tzv. vládní letky sloužící pro přepravu politiků, sportovců, vojáků či českých občanů v případě jejich evakuace z krizových destinací.

 

Autor: Tisková zpráva Job Air Technic

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Job Air Technic uzavřel na zimní sezonu dohodu o údržbě letadel se společností Ryanair
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »