Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey úspěšně absolvoval první let

23.1.2020

Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey po prvním úspěšném vzletu v texaském Amarillu. Foto: BellKonvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey po prvním úspěšném vzletu v texaském Amarillu. Foto: Bell
Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey po prvním úspěšném vzletu v texaském Amarillu. Foto: Bell
Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey v představě grafika. Zdroj: BellKonvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey v představě grafika. Zdroj: Bell
Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey v představě grafika. Zdroj: Bell
Bell Boeing CMV-22B Osprey v montážní hale. Zdroj: BellBell Boeing CMV-22B Osprey v montážní hale. Zdroj: Bell
Bell Boeing CMV-22B Osprey v montážní hale. Zdroj: Bell

VTOL letouny       Nový konvertoplán CMV-22B Osprey, jenž vzešel ze společného projektu společností Bell a Boeing, provedl úspěšně první let. 

První let se konal v montážním centru společnosti Bell v texaském Amarillu. Nejnovější verze letounů s překlopnými rotory CMV-22B se připojí k letounům MV-22 a CV-22, které již slouží Námořní pěchotě a Letectvu Spojených států amerických. O úspěšném vzletu informoval výrobce včera. 

Námořnictvo nahradí letounem CMV-22B letoun C-2a Greyhound v oblasti přepravy personálu, pošty, zásob a nákladu s vysokou prioritou z pobřežních základen na letadlové lodě na moři. Verze pro námořnictvo byla společností Bell Boeing navržena specificky pro operace letadlových lodí, proto jsou konvertoplány opatřeny větší palivovou nádrží, která zvyšuje jejich dolet. Flexibilita konvertoplánu Osprey zvyšuje operační schopnosti a připravenost flotily, zároveň bude mít letoun také na starosti přepravu důležitých součástí stíhačky F-35. 

"S doletem až 2 130 km bude CMV-22B záchranným lanem pro naše vojáky na moři," uvedla Kristin Houston, ředitelka programu Bell Boeing V-22. "Kvalita a bezpečnost tohoto letounu přinese revoluci ve způsobu, jakým americké námořnictvo plní své mise," dodala.

„První let verze CMV-22B představuje významný milník pro program V-22 a pro námořní letectvo jako takové,” uvedl Chris Gehler, viceprezident programu Bell V-22 a zástupce ředitele programu společnosti Bell Boeing. „Osprey byl vždy převratným letounem a těší nás, že i nadále budeme podporovat další poptávku námořnictva po pokročilých letounech s překlopnými rotory.“ 

Bell Boeing dodá zkušebním pilotům testovací letky (HX) 21 první letoun CMV-22B na začátku roku 2020, aby mohl projít vývojovými zkouškami. Plné operační schopnosti typ docílí v roce 2022. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Konvertoplán Bell Boeing CMV-22B Osprey úspěšně absolvoval první let
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.06.2004 se stalo...
21.06.2004
SpaceShipOne, první soukromý stroj s lidskou posádkou, překonal výšku 100 kilometrů nad povrchem Země, která je považována za hranici vesmíru. Pilotoval ho Mike Melvill, bývalý zkušební pilot.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »