Letecká společnost Eurowings v Česku funguje rok, chystá tři nové linky do Švýcarska a Řecka

31.12.2022

Společnost Eurowings již rok nonstop spojuje Prahu s evropskými metropolemi a oblíbenými dovolenkovými destinacemi.

Během této doby společnost výrazně rozšířila nabídku letů – zatímco v zimním letovém řádu 21/22 si cestující vybírali ze čtyř destinací, v létě 2022 mohli přímo z Prahy cestovat do 14 různých míst. Letecká společnost skupiny Lufthansa se na českém trhu rychle etablovala a hned od počátku se setkala s velkým zájmem zákazníků.

eurowings_a320_runway_action_c_andreas_wiese.jpg

Generální ředitel Eurowings je s prvním rokem spokojen

Praha a Eurowings k sobě patří. Do České republiky jsme vstupovali ještě ve velmi nejisté situaci a byl to odvážný krok. Je ale stále jasnější, že lidé po celé Evropě nyní chtějí po pandemických omezeních opět cestovat," řekl Jens Bischof, generální ředitel Eurowings. Funguje také náš koncept hodnotové letecké společnosti: Češi rádi létají levně, ale oceňují i naše doplňkové služby, jako je flexibilní změna rezervace až 40 minut před odletem nebo náš Priority Service," doplnil Bischof.

Působení dceřiné společnosti Lufthansy vítá i Jaroslav Filip, ředitel Aviation Business Letiště Praha. V létě Eurowings přivezla mnoho hostů do oblíbených destinací a nabídku rozšířila i v zimě. Po prvním roce je zřejmé, že se jedná o úspěšnou spolupráci, kterou budeme v budoucnu dále rozšiřovat, uvedl Jaroslav Filip.  

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Výhled: Nové destinace v létě 2023 a silvestrovské trendy

Data ukazují, že letos v létě Češi se společností Eurowings létali především do Španělska. Obzvláště populární byly města Alicante na pobřeží Costa Blanca, Barcelona a evropský slunný ostrov Mallorca. Nejoblíbenější metropolí v roce 2022 bylo dánské hlavní město Kodaň.

V létě 2023 si cestující z Prahy mohou vybrat z ještě širší nabídky služeb Eurowings. Novinkou v programu jsou spoje do Ženevy, na Rhodos a Korfu. Častější spojení budou nabízena do Kodaně (jedenáctkrát týdně), Stockholmu (šestkrát týdně), Malagy (čtyřikrát týdně), Atén a Alicante (třikrát týdně). Program nyní zahrnuje celkem 18 linek. Ceny začínají na 968 CZK. Mnoho Čechů však nečeká s dalším výletem až do léta a cestuje také příležitosti Silvestra. Nejoblíbenějšími destinacemi přes Nový rok jsou metropole Barcelona, Řím a Stockholm.

 

Autor: Tisková zpráva Eurowings

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Letecká společnost Eurowings v Česku funguje rok, chystá tři nové linky do Švýcarska a Řecka
.

         Máme pro vás »

FR 5/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 27.09.1908 se stalo...
27.09.1908
Madam Therese Peltier provedla z letiště v Turínu let o délce 200 m. Tento let je neoficiálně pokládán za první sólo let provedený ženou.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »