Letecké opravny JOB AIR Technic podepsaly rámcovou smlouvu s Airbusem

12.12.2021

Itálie, Řecko, Srbsko, Bulharsko, Ukrajina či Bělorusko. Stali jsme se díky tomu definitivně multikulturní firmou, kde je hlavním jazykem angličtina,“ popisuje generální ředitel.

jat-letoun-v-udržbě.jpg

Ve firmě důsledně dbali na to, aby byli zahraniční zaměstnanci rozděleni do opravárenských linek ke stávajícím zaměstnancům. Nový nábor umožnil firmě také od prvního října spustit další opravárenskou linku, která dále navyšuje kapacitu společnosti. I tak ale jedou opravny naplno a například zákazníci, kteří měli na mošnovském letišti po dobu pandemie uzemněná letadla, musejí na jejich znovuzprovoznění počkat.

dod-vitkovicka-stredni-1.jpg

zahlavi_fcb_fr_special_b_meteo.jpg

dod-vitkovicka-stredni-2.jpg

Přestože firma získává nedostatkové letecké mechaniky ze zahraničí, již nyní začíná přinášet plody znovuobnovená spolupráce s Vítkovickou střední školou. „Měli jsme u nás na návštěvě studenty a  rodiče maturitního ročníku oboru letecký mechanik. Je to silný ročník má celkem 29 studentů. Dvanácti studentům jsme nabídli stipendia. Pokud nepůjdou na vysokou školu, nastoupí u nás. Rádi ale přijmeme i další. Naše snaha je v horizontu dvou let otevřít další linku, takže absolventy budeme i nadále potřebovat,“ říká Vladimír Stulančák.

jat-hangár.jpg

Firma také využila možnosti veřejně prezentovat své služby na tradičním MRO veletrhu v Amsterdamu, kde měla vlastní stánek. Plné dva dny se tak její zástupci mohli intenzivně věnovat osobním setkáním s partnery i se zákazníky, což v průběhu pandemie nebylo možné. „Během těch dvou dní jsme mohli dvanáct hodin denně absolvovat osobní jednání. Pozitivní zpětná vazba z trhu nás velmi potěšila,“ doplňuje generální ředitel leteckých opraven.

jednani-se-zastupci-airbusu-na-mro-veletrhu-v-amsterodamu-tz.jpg

1150x500_vfr_communication_cz.jpg

O společnosti JOB AIR Technic

Letecká opravna JOB AIR Technic sídlící na letišti Leoše Janáčka v Mošnově byla založena v roce 1993. V roce 2008 vybudovala nový údržbový hangár a získala oprávnění k údržbě letounů Boeing 737, o tři roky později pak oprávnění na letadla Airbus A320. V roce 2017 získala též oprávnění k údržbě letounů Airbus A330. Společnost se specializuje na tzv. těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla či s jeho návratem od pronajímatele leasingové společnosti. V roce 2016 se společnost JOB AIR Technic stala součástí holdingu Czechoslovak Group. V roce 2019 byl dokončen druhý opravárenský hangár s dílenským, skladovým a administrativním zázemím.

dod-vitkovicka-stredni.jpg

 

Autor textu a fotografií: Tisková zpráva JOB AIR Technic

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Letecké opravny JOB AIR Technic podepsaly rámcovou smlouvu s Airbusem
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »