Letiště Praha obdrželo prestižní ocenění Digital Transformation Award

2.7.2023

Letiště Praha znovu potvrdilo, že patří mezi lídry v oblasti inovací.

Největší mezinárodní letiště v České republice totiž získalo ocenění Digital Transformation Award za soubor inovativních řešení, která zlepšují efektivitu odbavení a provozní bezpečnost. Odborná porota ocenila nejen unikátní webovou aplikaci AeroTrafficPRG, která zabezpečuje dokonalý přehled o situaci na letišti pro všechny řidiče, ale také pokročilý meteorologický modul a další inovace. Letiště Praha bylo za loňský rok oceněno také v kategorii HR Excellence Award, kde obdrželo ocenění Highly commended za nábor talentů a péči o zaměstnance.

digital-transformation-award-jiří-pos.jpg

„Jsem rád, že jsme uspěli v silné konkurenci inovačních projektů z celé Evropy. Využili jsme nejnovějších digitálních inovací a technologií, abychom zvýšili provozní bezpečnost. Věřím, že právě tyto projekty nám pomohou také zefektivnit každodenní provoz letiště. Výhodou je, že naše inovativní řešení jsou univerzální a v případě zájmu se dají aplikovat pro letiště po celém světě,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Letiště Praha získalo ocenění za webovou aplikaci AeroTrafficPRG, meteorologický modul v aplikaci PRINCE, modul AutoTOBT zajišťující prostřednictvím unikátního algoritmu predikci času ukončení pozemního odbavení letadla a za platformou ISH umožňující extrémně rychlé sdílení dat se systémy uvnitř společnosti i s externími partnery.

Webová aplikace AeroTrafficPRG je vyvinuta pro všechny standardní webové prohlížeče. Využívá podkladovou mapu letiště a díky propojení s radary nabízí dokonalý přehled o situaci na letišti. Aplikace upozorňuje řidiče na blížící se letadlo při přejezdu pojezdových drah, případně při vstupu na runway a do jejího ochranného pásma. Zároveň řidiče letištních vozidel upozorňuje na bouřky či silný vítr. Aplikace je řidičům vozidel dostupná díky přehledným tabletům.

aplikace_aerotrafficprg.jpg

Pokročilý meteorologický modul je součástí aplikace PRINCE – Prague Information Cockpit Ecosystem, která umožňuje v reálném čase sledovat a řídit provoz na Letišti Václava Havla Praha. Tato společná platforma obsahuje nejen informace o počasí, ale také o všech letech či odbavování. Meteorologický modul nabízí přehled o aktuálním počasí, výhledu na příštích 5 dní i historická data. Uživatele upozorňuje také na bouřky či silný vítr.

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Ocenění Digital Transformation Award vyhlašuje společná iniciativa ACI Europe (Mezinárodní sdružení evropských letišť) a SESAR Joint Undertaking (Společný podnik pro výzkum jednotného evropského nebe).

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Letiště Praha obdrželo prestižní ocenění Digital Transformation Award
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »