Mitsubishi Regional Jet uskutečnil první let

13.11.2015

Foto: Mitsubishi Aircraft Corporation
Foto: Mitsubishi Aircraft Corporation

Prototyp japonského dopravního letadla MRJ absolvoval ve středu úspěšně svůj první let.

Stroj odstartoval z letiště v Nagoji a za téměř ideálních podmínek uskutečnil let o trvání jeden a půl hodiny, při které byly jako obvykle při takových příležitostech testovány základní letové vlastnosti a funkčnost jednotlivých systémů stroje. „Bylo to fantastické,“ řekl později pilot Jošijuki Jasumura, „dá se říci, že výkony a chování stroje předčily anše očekávání.“ 

 

Letoun Mitsubishi Regional Jet (MRJ) pro regionální leteckou dopravu je prvním japonským komerčním dopravním letadlem od chvíle, kdy před 50 lety zahájily provoz japonské stroje YS-11 o 64 místech. První letoun MRJ dostane v červnu 2017 největší japonský letecký přepravce ANA. Firma má v plánu prodat minimálně 2000 kusů strojů MRJ různých verzí, zatím registruje 223 pevných objednávek.

Největší zakázku na stroje, jehož cena byla stanovena na 47 milionů dolarů, obdržela zatím od amerického provozovatele regionálních linek Trans State Holdings. Letové testy ve Spojených státech mají započít ve druhém čtvrtletí roku 2016. Na americké půdě bude mít program svou základnu letišti Grant County International Airport v Moses Lake ve státě Washington.

Japonského výrobce však čeká tvrdý konkurenční boj s oběma výrobci dominujícími tomuto segmentu trhu, s kanadským Bombardierem a především brazilskou společností Embraer.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Mitsubishi Regional Jet uskutečnil první let
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »