Letiště Letňany nabízí pilotům na webu novou meteo aplikaci

2.3.2016

Letíte z nebo do Letňan? Dokonalý přehled o počasí přímo na letišti vám ještě před odchodem z domova nabízí nová meteo aplikace na webu letiště a není to jediná novinka, kterou letiště pro piloty a návštěvníky chystá. 

meteolet.jpgPodrobnosti přidává ředitel letiště Petr Kříž.

FR: V čem se nová aplikace liší od té předchozí? 

PK: Hlavní rozdíl je v tom, že nyní jsou na webu zobrazena data z meteostanice umístěné na řídící věži Letiště Letňany. Předtím jsme využívali dat z meteostanice ve Kbelích.

Letiště Letňany

- letiště Letňany provozuje dvě paralelní vzletové a přistávací dráhy a plochu pro vrtulníky
- v roce 2015 ho německý letecký Fieger Magazín zařadil jako vstupní bránu do Prahy mezi top 100 evropských letišť v segmentu general aviation
- letiště leží na rozdíl od Letiště Václava Havla v těsné blízkosti metra
- i proto se zde pořádají kromě Airshow i kulturní open air akce
- biotop, na němž se nachází, byl prohlášen národní přírodní památkou kvůli výskytu sysla obecného, který žije s letištěm v zajímavé symbióze

Co všechno nabízí a co by piloti neměli přehlédnout?

Vedle základních informací o počasí, tedy aktuální teplotě, síle a rychlosti větru, vlhkosti, dešťových srážkách a tlaku vidí piloti na webu letiště informace o aktuální pocitové teplotě a dále denní teplotní maximum a minimum. A také nejvyšší poryv větru, a to včetně údajů o času, kdy byly tyto hodnoty zaznamenány.

Čím je podle vás výjimečná oproti jiným podobným aplikacím?

Jsme rádi, že aplikace zobrazuje data z meteostanice na webu prakticky online, respektive s malým zpožděním. Na webu vidíte přesný čas, kdy byly zobrazené údaje naměřeny.  

Co si od aplikace slibujete? 

Je to další střípek do mozaiky, kterou skládáme, abychom neustále vylepšovali služby pro piloty využívající Letiště Letňany. Při tvorbě nového webu, který jsme spustili v půlce loňského roku, vznikla myšlenka zobrazení aktuálního počasí na letišti. Využili jsme možnost zobrazení dat z meteostanice ve Kbelích a otestovali jsme si tak novou funkci webu. Ale počítali jsme s tím, že do budoucna chceme mít na webu data přímo z našeho letiště. Spolupracujeme při tom s agenturou Promosport a programátory ze společnosti eSports.cz. Systém sám funguje automaticky.

AC/DC v Letňanech

Jestli máte rádi muziku AC/DC, možná vám meteo aplikace letňanského letiště napoví, jestli bude lepší si na koncert kapely 22.května 2016 vzít deštník, nebo můžete vyrazit nalehko. Právě na letišti v Letňanech totiž kapela odehraje jediný český koncert současného světového turné. Do Česka dorazí po sedmi letech.

Jaká data poskytuje kromě těch, co jsou přístupná na vašem webu?

Na webu zobrazujeme veškerá data z meteostanice.

Spolupracujete nějak s ČHMÚ, nebo je stanice zcela nezávislá? 

Stanice je nezávislá, ale spolupracujeme s ČHMÚ při pravidelných kalibracích.

Jaké další novinky pro piloty chystáte? 

Připravujeme nyní německou mutaci webu, která doplní aktuální českou a anglickou verzi. A velkou novinkou, kterou chystáme, bude nová recepce, která by měla být na letišti v provozu na konci dubna.

Jaké máte ohlasy na zařazení letiště do TOP100 ve Flieger Magazinu?

Obecně máme rostoucí počet pohybů a piloti ze zahraničí a konkrétně z Německa tvoří velkou část z nich. Umístění v „TOP 100 destinacích, kam letět“ Flieger Magazinu tuto oblibu Letiště Letňany potvrdilo a jistě i podpořilo rostoucí trend příletů ze zahraničí. Ale výrazný skokový efekt jsme nezaznamenali.

Jan Dvořák, foto Letiště Letňany

logo_fr_pod_clanky_sede.jpg

Letiště Letňany nabízí pilotům na webu novou meteo aplikaci
Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Letiště Letňany nabízí pilotům na webu novou meteo aplikaci
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »