Otevření Muzea Metoděje Vlacha

11.4.2015

Otevření Muzea Metoděje Vlacha

Předseda vlády Bohuslav Sobotka otevře v neděli 12. dubna 2015 Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi.

Na budoucí návštěvníky čeká sbírka více jak 25 letadel, originálů i replik z období od pionýrských dob až po současnost, která je umístěna v hlavní hale. Většina letadel je plně funkčních. Na připravených simulátorech s letouny z období první světové války si každý bude moci vyzkoušet své pilotní umění.

Na dalších atrakcích si bude možno vyzkoušet přetížení při leteckých obratech nebo seskok padákem. V prvním patře čeká návštěvníky velká sbírka originálů radiostanic, leteckých fotoaparátů, uniforem, kombinéz, přístrojů a dalších leteckých zařízení od počátků letectví až po současnost.

Příjemná restaurace čeká nejen na dospělé, ale i na malé návštěvníky, pro které jsou připravena malá šlapací letadla. K hlavním leteckým zajímavostem patří létající replika letadla Metoděje Vlacha, konstruktéra a aviatika, který postavil originál v Mladé Boleslavi v roce 1912 a třeba také ruský letoun Polikarpov Po-2, létající originál z roku 1937.

Letecké muzeum, které se nachází na letišti v Mladé Boleslavi, bylo spolufinancováno z peněz Evropské unie.

Oficiální program se slavnostním otevřením muzea předsedou vlády začne ve 14.20 hodin, program pro veřejnost bude následovat od zhruba 16.00. Otevřou ho letové ukázky historických letadel, od 16.30 bude veřejnost pozvána k nahlédnutí do muzea. Ukončení programu se předpokládá v 19.00. Před areálem muzea budou po celou dobu připraveny stánky s občerstvením a zbožím s aviatickou tématikou.

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Otevření Muzea Metoděje Vlacha
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »