Přednáška o literátní příhodách stíhacího pilota Jamese Biggleswortha

11.3.2024

Člen ČsSL Ing. Ivo Pujman srdečně zve na svou přednášku!

Zoom gallery

Přednáška se bude konat v pobočce městské knihovny Praha v Hloubětíně, která se nachází cca 200 metrů od stanice metra B Hloubětín, dne 18.dubna od 17.oo hod.

Její téma bude rozděleno na dvě části.
Na samotné literární dílo, kterého je hlavním hrdinou kpt. Biggles, tj. kdy a které povídky a knihy s ním byly napsány, kdy a kde vyšly a jak na ně v průběhu doby reagovali čtenáři a ostatní (různé kluby přátel Bigglese, především International Biggles Association, či letecké hospody podle Bigglese, atd). Tato první část bude rovněž zaměřena na aktivity různých pokrokářských skupin lidí brojících proti příběhům Bigglese z různých důvodů, na místa a období zákazů vydávání jeho knih v zahraničí, použití hrdiny Bigglese v dílech jiných autorů, atd..

Druhá část přednášky se bude zaměřovat na osobnost autora, pana Williama E. Johnse, jeho leteckou a pilotní prvoválečnou anabázi, jeho meziválečnou životní etapu leteckého novináře a vynikajícího leteckého malíře a ilustrátora včetně dalších jeho leteckých a pilotních aktivit. Dále také na jeho druhoválečnou činnost jako spisovatele na zakázku státu, a spisovatelsky nejúspěšnější poválečné období, které trvalo prakticky až do jeho nečekané smrti v roce 1968.

V prostorách knihovny označované také H, nebo "Háčko", bude souběžně instalována od 15.4. do 12.5.2024 i výstava na panelech na stejné téma, převzatá z muzea Metoděje Vlacha v MB.

 

 

Flying Revue > Články > Všechny články > Přednáška o literátní příhodách stíhacího pilota Jamese Biggleswortha
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.05.1932 se stalo...
24.05.1932
Obří létající člun Dornier Do X zakončuje transatlantický reklamní let do New Yorku a zpět úspěšným přistáním na jezeře Müggelsee v Berlíně.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »