Letiště: Hořovice (LKHV)

14.12.2018

Představujeme česká a slovenská letiště 2: Letiště Hořovice          Ve druhé části našeho seriálu Představujeme česká a slovenská letiště nabízíme video z přistání, vzletu a nízkého průletu na letišti Hořovice (LKHV). Ve 100 dílné sérii videí vám představíme česká a slovenská letiště z pohledu kamer na expedičním Dynamiku WT-9 OK-LEX.


Czech Republic, Hořovice LKHV - Landing and Take off

Letiště v Hořovicích se nachází 50km od Prahy nedaleko exitu 34 dálnice D5 z Prahy do Plzně. Přistanete zde komfortně na asfaltovou dráhu 06/24 (1170 x 30 m). Dráhu přetíná místní komunikace mezi Hořovicemi a Tlusticemi, což je občasným zdrojem komplikací při provozu.

» Více o letišti se dozvíte v sekci Letiště ČR & SR» Videodatabázi přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR najdete zde

Původně travnaté letiště bylo založeno v roce 1952 jako záložní vojenské letiště, o šest let později trávu vystřídal kvůli provozu MiGů-19P asfalt. Paralelní pojížděcí dráha pak byla postavena v roe 1961. V současnosti má letiště status neveřejného vnitrostátního letiště. Na letišti sídlí Aeroklub Hořovice, Škola parašutizmu FUNJUMP a ULL škola.  

uoijpok.png  Zoom gallery

» Vše o českých a slovenských letištích 

Při příletu k hořovickému letišti lákají k obletu známé hrady Žebrák a Točník či nedaleký zámek Zbiroh. Příjemné panorama letišti na jihovýchodě poskytuje známá vrchovina Brdy, dříve z valné části vojenský újezd, nyní atraktivní turistická destinace. 

 


Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici najdete ve webovém speciálu 100 let - 100 letišť.

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

logo_fr_transp.jpg

.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 27.09.1908 se stalo...
27.09.1908
Madam Therese Peltier provedla z letiště v Turínu let o délce 200 m. Tento let je neoficiálně pokládán za první sólo let provedený ženou.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345