Představujeme česká a slovenská letiště: Trnava Boleráz (LZTR)

17.4.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 20: Letiště Trnava Boleráz   Letiště Trnava Boleráz je dalším slovenským letištěm, které v našem seriálu videí z přistání, vzletů a nízkých průletů uvádíme. Leží nedaleko od česko-slovenského pomezí, určitě stojí za to si sem zaletět.


Letiště Trnava Boleráz, LZTR. Přistání na dráze 14.

Letecká činnost na Trnavsku se datuje již do doby před první světovou válkou, další rozvoj následoval v období první republiky. První letecký den se zde konal v roce 1928, plachtařský výcvik tu začal v roce 1938. Sportovní létání na Trnavsku se dělo na letišti v Horných Oršanoch, později na  na letišti Trnava-Kopánka, kde se k bezmotorovému přidalo i motorové létání. V roce 1975 trnavští letci přesídlili na letiště Boleráz, kde jsou činní dodnes. 

» Létáte do zahraničí, nebo se na to chystáte? Osvěžte si anglickou VFR komunikaci s naší on-line aplikací VFR Communication.  

Aeroklub Trnava provozuje motorové a bezmotorové létání a také zde působí para odbor. Na letišti bázují Zlíny Z 42, Z 142, Z 43, Z 226MS a Z526 AFS-V. K dispozici je zde i typ Z 37 Čmelák v úpravě aerotaxi. Bezmotorový odbor provozuje L-13, L-23, VSO 10 a motorový kluzák L-13 SE Vivat. Aeroklub poskytuje i možnost výcviku.

Letiště je domovským letištěm i pro řadu soukromých vlastníků a jejich letadel, např. Cessny 172, Cessny 152, Sportcruisera SP28, motorizovaného vetroně Phoenix a další stroje. 

tzghui-min.jpg rptugeoijp-min.jpg

AK Trnava organizuje každoročně v květnu Memoriál Ivana Hudeca v letecké navigaci a v září Cenu AK Trnava v bezmotorovém létání. Para odbor organizuje pohár Štefana Baniča v seskoku padákem na přesnost. 


AK Trnava kooperuje s AK Bratislava - ten v srpnu organizuje plachtařské soustředění. Oba aerokluby pak pořádají společně červnový Den dětí a říjnovou Šarkaniádu.

» Více o letišti si přečtěte v sekci Letiště ČR & SR nebo v seriálu Představujeme čs. letiště.

» Vše o letištích na webu FR najdete zde.

Pro letecký výlet na Trnavsko doporučují místní návštěvu historického jádra Trnavy, Smolenický zámok na úpatí Malých Karpat, hradní zříceniny Dobrá voda, Rozbehy či Buková. 

Zoom gallery

V tomto seriálu vám postupně představíme všechna letiště dosažená v rámci expedice 100 let -100 letišť. Zároveň je najdete ve video databázi čs. letišť, rovněž na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou videodatabázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích. 

 

 


Vše o českých a slovenských letištích na webu Flying Revue

 

 


 

      » Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

 

logo_fr_transp.jpg

 

 ”fr_int”

VFR Communication

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

uuhji-min.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Trnava Boleráz (LZTR)
.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 22.08.1909 se stalo...
22.08.1909
Začal první velký evropský letecký meeting ve francouzském Bétheny. Zúčastnilo se ho 23 letadel, které během týdne uskutečnily 87 letů.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345