Příběhy leteckých fotek: Mississippi v New Orleans

11.3.2019

Příběhy (leteckých) fotek 10.          Každá fotka má svůj příběh. Obzvlášť ta, kterou pořídíte z letadla, které zároveň řídíte. Série Příběhy (leteckých) fotek vám prozradí pozadí vzniku fotek z expedice USA 2016. Dnes letíme nad Mississippi v hlavním městě jazzu, New Orleans. 

Mississippi v New Orleans. Foto: Jiří PrušaZoom gallery
Mississippi v New Orleans. Foto: Jiří Pruša

O největší řece Severní Ameriky, 3778 km dlouhé Mississippi, většina z nás četla v příbězích, které napsal Mark Twain. Také samotný New Orleans má ohromnou historii a i dnes je tam velmi živé staré město se svou francouzskou i španělskou částí, které připomínají koloniální doby. Skvělé jazzové bary to vše pak ještě dokreslují, ostatně do jednoho z nich jsme večer zašli a byla to opravdu zajímavá zkušenost. 

Zachytit střed města New Orleans i řeku Mississippi na video a foto ze vzduchu bylo jako obvykle u velkých měst komplikované tím, že nad město zasahuje CTR poměrně velkého dopravního letiště Louise Armstronga.

Příběhy fotek

Pokusili jsme se o to druhý den expedice Flying Revue USA 2016Startovali jsme z menšího letiště Lakefront, které dnes slouží všeobecnému letectví. Hned po vzletu jsme požádali o možnost přeletět co nejblíže středu města. Řídící měl pochopení, a tak se nám podařilo udělat pár snímků i videozáběry řeky a města. Video vám ukážeme za pár týdnů, ale na fotografii řeky Mississippi a New Orleansu se můžete podívat hned. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. 

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Mississippi v New Orleans
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345