Příběhy leteckých fotek: Mississippi v New Orleans

11.3.2019

Příběhy (leteckých) fotek 10.          Každá fotka má svůj příběh. Obzvlášť ta, kterou pořídíte z letadla, které zároveň řídíte. Série Příběhy (leteckých) fotek vám prozradí pozadí vzniku fotek z expedice USA 2016. Dnes letíme nad Mississippi v hlavním městě jazzu, New Orleans. 

Mississippi v New Orleans. Foto: Jiří PrušaZoom gallery
Mississippi v New Orleans. Foto: Jiří Pruša

O největší řece Severní Ameriky, 3778 km dlouhé Mississippi, většina z nás četla v příbězích, které napsal Mark Twain. Také samotný New Orleans má ohromnou historii a i dnes je tam velmi živé staré město se svou francouzskou i španělskou částí, které připomínají koloniální doby. Skvělé jazzové bary to vše pak ještě dokreslují, ostatně do jednoho z nich jsme večer zašli a byla to opravdu zajímavá zkušenost. 

Zachytit střed města New Orleans i řeku Mississippi na video a foto ze vzduchu bylo jako obvykle u velkých měst komplikované tím, že nad město zasahuje CTR poměrně velkého dopravního letiště Louise Armstronga.

Příběhy fotek

Pokusili jsme se o to druhý den expedice Flying Revue USA 2016Startovali jsme z menšího letiště Lakefront, které dnes slouží všeobecnému letectví. Hned po vzletu jsme požádali o možnost přeletět co nejblíže středu města. Řídící měl pochopení, a tak se nám podařilo udělat pár snímků i videozáběry řeky a města. Video vám ukážeme za pár týdnů, ale na fotografii řeky Mississippi a New Orleansu se můžete podívat hned. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. 

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Mississippi v New Orleans
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345