Proč by ve vaší pilotní výbavě neměla chybět aplikace VFR Communication

Proč by ve vaší pilotní výbavě neměla chybět aplikace VFR Communication

Aplikace VFR Communication - letecká angličtina      Aplikace VFR Communication pro interaktivní výuku letecké angličtiny a letové komunikace vám umožní osvojit si komunikaci s anglicky hovořícími řídícími v pohodlí domova, přitom můžete cvičit komunikaci jako byste právě byli účastníky skutečného provozu.  

Časté dotazy pilotů ukazují, že jednou z jejich hlavních obav z první letecké cesty do zahraničí je obava z komunikace v angličtině. Tlak na pilota letícího v neznámém nebo méně známém prostředí, který navíc musí přemýšlet o tom, co a jak má říct v angličtině, může být stresující. Aplikace VFR Communication tedy reaguje na aktuální požadavky a potřeby pilotů, kteří chtějí nebo potřebují získat potřebné znalosti a sebedůvěru pro letovou komunikaci v angličtině.  Ukázková kapitola »

Proč aplikace
”fr_int”

»» Osvojíte si letovou komunikaci v angličtině v klidu domova
»» Přitom budete moci komunikaci nacvičovat tak, jako byste byli v reálném provozu
»» Vaše lety mimo ČR nebudou limitovány obavou z komunikace v angličtině
»» Díky tomu budou bezpečnější
»» S nabytými dovednostmi se budete za letu cítit komfortně

Aplikace VFR Communication pilotům umožní si letovou komunikaci v angličtině osvojit doma, v klidu a pohodě. Není přece třeba se všechny dovednosti učit až při prvním VFR letu do zahraničí.

Díky aplikaci získáte jednak přehled o tom, co je potřeba před prvním letem do zahraničí znát a umět, a za druhé možnost si vše sice virtuálně, leč jako byste už skutečně seděli v letadle, fakticky vyzkoušet.

Nevíme o žádném podobném interaktivním výukovém nástroji, který by nabízel to, co aplikace VFR Communication.

Ta tedy představuje globálně unikátní nástroj, jehož cílem je připravit VFR piloty na mezinárodní lety tak, aby jejich let mohl z pohledu komunikace v anglickém jazyce proběhnout bezpečně, předpisově a aby se pilot už i při svém prvním zahraničním letu cítil i v komunikaci pánem situace.

"Studiem anglické VFR komunikace pouze z učebnice můžete vyřešit jen část problému – vaši schopnost se vyjádřit. Pořád ale zůstává ta druhá strana – porozumět instrukcím řídícího. Z vlastní zkušenosti vím, že může mluvit s německým, francouzským, španělským nebo třeba italským přízvukem a zrovna použít výraz, který neznáte. Vy pak nemusíte vědět ani co odpovědět ani co dělat," vysvětluje autor aplikace a pilot Jiří Pruša.

 


Vyzkoušejte si ukázkovou kapitolu
”fr_int”

Po kliknutí můžete projít všechny fáze kapitoly s názvem Poloha letounu včetně poslechu audií, videí a možnosti nahrát se a otestovat se.

"Aplikace VFR Communication vás nejen naučí všechny myslitelné anglické VFR výrazy a dá vám možnost si je vyslechnout stejně jako nahrát a zlepšovat vaši vlastní komunikaci. Přináší vám navíc i možnost si poslechnout, promyslet a pochopit komunikaci z více než 330 nahrávek skutečných VFR komunikačních dialogů mezi řídícími a piloty v mnoha zemích Evropy i další kontinentů. S aplikací si tedy můžete zvyknout nejen mluvit, ale i poslouchat a rozumět instrukcím od dispečerů různých zemí a ve všech myslitelných pilotních situacích," dodává. 

Co aplikace nabízí

»» interaktivní výuku letecké komunikace v AJ
»» audio záznamy vzorové komunikace pro modelové situace
»» audio záznamy reálné komunikace
»» záznam komunikace skutečných již proběhlých letů
»» video průvodce jednotlivými tématy přímo z pilotní kabiny
»» animace modelových situací
»» možnost při výuce nahrát sebe sama
»» možnost nabyté dovednosti otestovat přímo v aplikaci
»» snadný přístup k aktualizacím aplikace

”fr_int”

Aplikace je postavená na praktických zkušenostech a postupech, jaké zažijete sami na vašem prvním i dalších letech. Po nastudování teorie si v příslušné kapitole poslechnete vzorovou komunikaci pro danou letovou situaci. Poté budete mít neomezenou možnost si sami nacvičovat schopnost správně podávat příslušná hlášení v angličtině a následně si je poslechnout a ohodnotit jejich jazykovou i obsahovou kvalitu. Tím si navyknete používat anglickou frazeologii ve vaší rádiové komunikaci.

Aplikace VFR Communication vám nabídne také možnost si poslechnout nahrávky živé, nijak neupravené komunikace odpovídající určité situaci při letu nad různými státy. Náslech reálné komunikace řídících a pilotů různých národností vám umožní vědět přesně, co očekávat při reálném letu. To je zásadní pomoc zejména pokud teprve začínáte do zahraničí létat nebo tam nelétáte často.

K tomu, abyste si osvojili základní komunikační pravidla v angličtině, slouží testy, které jsou součástí jednotlivých částí aplikace VFR Communication. 

Aplikace ale nabízí podstatně širší okruh informací, rad a zkušeností než jen VFR anglickou frazeologii a je tak vlastně i rádcem pro řešení situací, se kterými se může pilot na mezinárodním VFR letu setkat. 

Aplikace VFR Communication je výsledkem práce tvůrčího týmu, který se vytvořil kolem časopisu a leteckého webu Flying Revue. Jedná se vlastně o vyvrcholení několikaleté přípravy, jejíž první fází bylo v roce 2016 vydání úspěšné učebnice Anglická VFR Komunikace. Po vydání této učebnice jsme se věnovali nahrávání reálné komunikace během leteckých expedic po celém světě, tvorbě letových videí, přípravě vzorové komunikace atd. Aplikace je tedy výsledkem stovek letových, tvůrčích a programátorských hodin práce celého týmu. 

Aplikaci budeme nadále rozvíjet v závislosti na požadavcích našich klientů a zároveň ji budeme rozšiřovat v návaznosti na rostoucí databázi našich vlastních informací, audio i video nahrávek a zkušeností.

» Aplikaci VFR Communication podporuje:

 

 

 

Ing. Zdeněk Jelínek, ředitel Odboru civilního letectví MD ČR:  

„Správná komunikace je nezbytná pro zajištění bezpečnosti letového provozu a efektivní využívání spojovacích prostředků, přičemž její dodržování usnadní samotné poskytování letových služeb. Je naprosto zbytečné se obávat postupů a používání letecké frazeologie, vše se dá naučit. Jsem velice rád, že je nyní k dispozici i moderní výuková aplikace pro VFR komunikaci, na které se podíleli letečtí profesionálové a která vychází přímo z praxe, včetně možnosti náslechu autentických ukázek. Snad podobných aplikací bude v našem digitálním věku přibývat.“

Ing. Michal Dvořák, vedoucí Stanoviště letových provozních služeb FIC Praha:

"Aplikaci VFR Communication považuji za opravdu skvělého a profesionálního průvodce (nejen) začínajícího pilota na  první pohled komplikovaným světem letecké komunikace. 

 

Představujeme aplikaci VFR Communication
”fr_int”

» 23. 11. 2018: Úvodní článek
» 23. 11. 2018: Zkušební kapitola Poloha letounu
» 26. 11. 2018: Proč aplikace
» 27. 11. 2018: Videoprezentace aplikace
» 28. 11. 2018: Prezentace aplikace (power point)
» 29. 11. 2018: Jak s aplikací pracovat
» 30. 11. 2018: Zahájení prodeje

» Vše na jednom místě.

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > VFR Communication > Proč by ve vaší pilotní výbavě neměla chybět aplikace VFR Communication
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 05.03.1936 se stalo...
05.03.1936
Kpt. Joseph "Mutt" Summers provedl první let s prototypem Spitfiru (K5054) z letiště Eastleigh Aerodrome.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »