Prosluněné jubileum. Dopravce TAP Air Portugal spojuje Prahu s Lisabonem už dvacet let.

2.6.2024

Bezmála 1,4 milionu cestujících a přes 13 100 letů.

tap_3.jpg

Čísla, která utvářejí dvacáté výročí linky dopravce TAP Air Portugal mezi Prahou a Lisabonem. Při oslavách na Letišti Václava Havla Praha zavítal do Prahy i unikátní Airbus A321neo ve speciálním retro livery. Letištní hasiči ho přivítali tradiční vodní slavobránou a nechyběl ani doprovodný program.

První let na trase Praha - Lisabon se uskutečnil 1. 6. 2004. TAP původně začínal se třemi frekvencemi týdně a postupně tento počet narostl až na jedenáct týdenních letů v letech 2018-2019. Dnes dopravce linku provozuje 7x týdně a od června do konce letní sezóny se cestující mohou těšit dokonce na osm frekvencí.

banner_300x100_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

„Jsem rád, že naše spolupráce s TAP Air Portugal dlouhodobě velmi dobře funguje. Jedná se o dopravce, který našim cestujícím poskytuje širokou škálu spojení nejen s Portugalskem, ale dále pak na pokračujících linkách zejména do Jižní a Severní Ameriky. Velice si také cením, že TAP Air Portugal byla jednou z prvních aerolinek, která obnovila spojení s Prahou po uvolnění restrikcí po pandemii Covid-19. Osobně věřím, že naše spolupráce bude pokračovat ve stejném duchu i do budoucna“, uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

tap_2.jpg

Frédéric Gossot, vrchní ředitel prodeje a distribuce TAP Air Portugal o výročí řekl:„S velkým potěšením zde dnes slavíme 20 let úspěšných letů společnosti TAP mezi Prahou a Lisabonem. Za uplynulých 20 let přepravil TAP mezi hlavními městy Česka a Portugalska téměř 1,4 milionu cestujících. Fandíme všem našim partnerům a zejména našemu dnešnímu hostiteli, Letišti Praha, které je bezpochyby součástí tohoto úspěchu. Do Česka přepravujeme mnoho turistů nejen z Portugalska, ale také z Brazílie, Spojených států nebo Kanady, aby objevovali Prahu a Čechům pak nabízíme jedny z nejlepších možností, jak navštívit Lisabon a všechny krásy Portugalska i mimo něj. To vše navíc na palubě naší flotily letadel typu Airbus, která je jednou z nejmladších v Evropě.“

banner_vfr_communication_z1_3_cz.png

300 slunných dní v roce

Lisabon je správná volba pro ty, kteří milují slunce. Hlavní město Portugalska totiž nabízí v průměru 300 slunných dní v roce. Kromě toho je možné navštívit Castelo de São Jorge s vyhlídkou na město, Torre de Belem nebo náměstí Terreiro do Paço. Zážitek z města je možné si zpříjemnit projížďkou legendární žlutou tramvají a také ochutnat portugalskou sladkou specialitu – Pastel de nata, která má původ právě v Lisabonu.

Od června do konce letní sezóny provozuje TAP Air Portugal linku Praha-Lisabon s frekvencí 8x týdně. Podle vytíženosti jsou lety obsluhovány buď letounem Airbus A321neo nebo A320neo. Letenky je možné zakoupit zde:  https://www.flytap.com/en-gb/

Zdroj: Letiště Praha, a. s.

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Prosluněné jubileum. Dopravce TAP Air Portugal spojuje Prahu s Lisabonem už dvacet let.
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »