První let Nice-Paříž na 30 % udržitelného leteckého paliva

21.10.2021

Společnosti Air France, TotalEnergies, Metropole a letiště Nice Côte d'Azur spojily své síly, aby uskutečnily let poháněný palivem SAF (Sustainable Aviation Fuel).

Let 6235 společnosti Air France odstartoval 1. října v 18.30 hodin z Terminálu 2 letiště Nice na pařížské letiště Orly poté, co byl naplněn palivem SAF, jehož 30 % vyrábí společnost TotalEnergies ve svých francouzských závodech.

airfrance_b777_200_2.jpg

Let s palivem SAF se uskutečnil v rámci Nice Transition Days, mezinárodního festivalu oslavujícího ekologické inovace, který pořádá a organizuje Métropole Nice-Côte d'Azur ve spolupráci s novinami La Tribune a sdružením Transition Forum. Let provozovaný z druhého největšího francouzského letiště konkretizuje ambice, které sdílejí jak veřejné, tak soukromé podniky, aby se vypořádaly s velkou dvojí výzvou, kterou je dekarbonizace letecké dopravy a zároveň pokračující podpora živé ekonomiky a turistického průmyslu v regionech. Tato společná snaha ilustruje potřebu spojit se a vytvořit soulad mezi ekonomickými a sociálními požadavky a energetickou transformací.

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Anne Rigail, generální ředitelka společnosti Air France: "Společnost Air France s velkým potěšením zahájila dvoudenní fórum v Nice letem z Nice na pařížské letiště Orly s významným 30% podílem paliva SAF. Tato operace je dalším připomenutím našim partnerům, městu Nice na Azurovém pobřeží, letišti Nice a společnosti TotalEnergies, že pouze úzká spolupráce všech zúčastněných stran umožní, aby se SAF stala hlavním motorem dekarbonizace leteckého průmyslu."

20210518_saf.jpg

Po prvním dálkovém letu na palivo SAF francouzské výroby v květnu se jedná o další realizaci ze strany Air France a TotalEnergies směrem k podpoře a rozvoji výroby udržitelného leteckého paliva ve Francii, což je nezbytnou podmínkou pro jeho široké rozšíření na francouzských letištích.

airfrance_a350-_12.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Biopalivo použité pro tento let bylo vyrobeno z odpadu a zbytků vzniklých v rámci oběhového hospodářství. Společnost TotalEnergies jej vyrobila z použitých kuchyňských olejů ve své biorafinérii v La (Bouches-du-Rhône) a v závodě v Oudalle (Seine-Maritime). SAF vyráběný ve Francii nese certifikaci ISCC-EU (International Sustainability & Carbon Certification) udělovanou nezávislým orgánem, která zaručuje jeho udržitelnost. Díky 30 % podílu na letu Nice-Paříž se zabrání emisím 3 tun CO2.

 

Autor: Tisková zpráva Airfrance

výstřižek151.jpg

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > První let Nice-Paříž na 30 % udržitelného leteckého paliva
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »