Školení VFR trochu jinak

19.11.2015

Školení VFR trochu jinak

Výjezdní návštěva se školením mezinárodních VFR letů na letišti v Letkově.

Časopis Flying Revue pořádá od začátku roku 2015 pravidelná školení, jejichž cílem je seznámit posluchače s praktickými poznatky VFR letů do různých států Evropy. Školení jsou doprovázena širokou paletou fotografií a zajímavými videosekvencemi, jež byly pořízeny vedoucím školení Jirkou Prušou, při jeho letech v rámci šesti leteckých etap s názvem Evropské ostrovy. Případní zájemci o konkrétní evropskou destinaci si mohou doplnit své znalosti například i z pravidelné rubriky Destinace, která je součástí časopisu Flying Revue a webových stránek www.flying-revue.cz.

K dnešnímu dni byly publikovány destinace jako např.: Německo, Rakousko, Itálie, Chorvatsko, Francie a s jejich zveřejňováním bude pokračováno i v roce následujícím, tedy 2016.

Foto: Miloš DermíšekZoom gallery
Foto: Miloš Dermíšek

Školení, které se konalo v listopadu v Letkově, mělo trochu netradiční podobu a dalo by se říci, že mělo některé prvky známého přísloví „Když nepřijde Mohamed k hoře, musí přijít hora k Mohamedovi“. Ptáte se proč? Protože přibližně 20 členů, velmi aktivního Klubu ultralehkého létání při Aeroklubu Plzeň-Letkov, na čele s Ing. Králem si asi řeklo „proč bychom jeli na školení VFR do Prahy, když mohou oni přijet k nám do Plzně“.

Foto: Miloš DermíšekZoom gallery
Foto: Miloš Dermíšek

E-mail dal e-mail a skutečně, termín a čas školení, který vyhovoval všem účastníkům, byl velmi rychle domluven a když jsme se 12.11. po 17 hod. objevili v pěkně zařízené a vytopené klubovně Aeroklubu Plzeň-Letkov, stačilo před zahájením školení jen odpovědět na otázku "dáte si kávu, čaj nebo nealko?“, protože promítací technika byla již připravena a stoly byly plné chlebíčků a jiných dobrot.

Foto: Miloš DermíšekZoom gallery
Foto: Miloš Dermíšek

Vlastní školení bylo vzhledem k časovým dispozicím jemně upraveno a po přednesení základních předpokladů pro zahraniční lety VFR, tentokráte více se zaměřením na UL techniku, bylo dáno hodně prostoru především diskuzi a promítání videí ze zajímavých letových oblastí jako např. Alpy, Gibraltar, Skotsko a podobně. Atmosféra školení byla opravdu velmi přátelská, což umožňovalo všem účastníkům se zeptat prakticky na vše, co je z této oblasti létání zajímalo. Samozřejmě, že jsme v rámci diskuze i trochu představili naše redakční plány stran obsahu časopisu na další rok a byli jsme za to doslova odměněny spoustou nápadů, za což ještě jednou všem účastníkům tohoto kurzu děkujeme. 

Při cestě zpátky do redakce jsme si řekli, že i takováto „místní“ školení mají něco do sebe a tak, jestli by jste došli k podobnému závěru, jako piloti z Letkova, neváhejte a pište, protože my rádi přijedeme i k vám.

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Školení VFR trochu jinak
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »