Slovák chce poznávat Českou republiku v „létajícím autě“

29.2.2024

Slovenskému pilotu, fotografovi a autorovi knižní edice Česko z nebe, Milanovi Paprčkovi, už nestačí létat nad krajinou obyčejným letadlem.

img_5013.jpg

Vyměnil ho za létajíci auto české výroby. Pro někoho sci-fi, pro někoho dnešní realita. Milan chce takhle poznat každý kout České republiky a svoje lety zpřístupní i veřejně ve formě 360° fotogtrafií a videí.

Už několik let se nad českou krajinou prohání v letadlech jako jsou Vivat, Viper, nebo Cessna. Létá a mnohé fotografuje. Nyní přesedlal do vírníku české výroby, který je technicky schopný letět vzduchem, ale potkat ho můžete i na silnici.

0f46b380-cf41-4542-96b3-27505c42867d_1_102_o_veľkej_veľkosti.jpg

„Poznat každý kout Česka z nebe je jedním z mých cílů, který si chci splnit. Každou obec, město, horu, řeku chci poznat z ptačí perspektivy a nejen z ní. S tím mi pomůže vírník, kterým dokážu přeletět krajinu, ale po přistání dojet po silnici i třeba na pláž, kde si skočím do jezera, které se mi ze vzduchu líbilo.“

banner_do_clanku_fr_02_2024.jpg

Představte si, že můžete nejen létat nad krajinou rychlostí až 200 km/h a užívat si výhledy, jako byste byli ptákem, ale když je potřeba, klidně se s ním můžete vydat i na silnici. A co víc? S dojezdem 40 km a maximální rychlostí 40 km/h si můžete užít i pohodovou jízdu městem nebo se vydat na krátký výlet. Vírník, nebo jestli chcete autogyro, který se vyrábí v Přerově, je zatím jediným reálným létajícím autem na světe, které už není prototypem, ale je skutečně ve výrobě a dá se koupit.  Nabízí neuvěřitelnou flexibilitu a otevírá úplně nové možnosti, jak trávit volný čas. Ať už se chcete vyhnout dopravním zácpám nebo prostě jen hledáte nový způsob, jak prozkoumat okolní krajinu, s tímto vírníkem to půjde jako po másle.

img_5088.jpg

Fotografický polet nad krásami domova

Česká republika je bohatá svou přírodní a kulturní historií, tisíce měst, městysů a vesnic je na měsíce létání, ale i ježdění. Nad všemi těmito místy chce dobrodruh Milan tuto sezónu proletět a zachytit je na speciální 360° kameru umístěnou na břichu vírníku. Pro běžný lid, kterým se takové pohledy nenaskytnou je zveřejní na své stránce Travelvirtual.eu.

22bd78d3-44e9-4153-9ca2-571eee6916f8_1_102_o_veľkej_veľkosti.jpg

„Tak jako google autíčko má na střeše kameru a vyrábí Google Street View, tak já mám tu samou kameru na břichu vírniku a dělám Air View," říká Milan s úsměvem. „Já sem si zamiloval Česko a pohled na něj z nebe chci sprostředkovat i běžným Čechům, kteří ho sice znají lépe než já, no nikoliv z nebe. Na mém webu Travelvirtual.eu naleznete fotografie a videa z mých dosavadních výletů a tenhle rok přibudnou stovky dalších."

Tohle není Milanův první projekt o objevování a dokumentaci krás České republiky. Známé jsou jeho knihy edice Česko z nebe, která podrobně mapuje Česko po jednotlivých regionech a má již více než 100 titulů.

img_5352.jpg

Projekt Milana Paprčky přináší svěží pohled na létaní, cestování a fotografii. Jeho práce ukazuje, že i v době, kdy se zdá, že už bylo prozkoumáno téměř vše, existují stále nové a vzrušující způsoby, jak objevovat krásu světa kolem nás pohledem, který dosud nebyl známý. Takový virtuální vyhlídkový let přes zajímavá místa v Česku si mnoho lidí nechá líbit.

Zdroj: Tisková zpráva CBS Nakladatelství s.r.o.

Flying Revue > Články > Všechny články > Slovák chce poznávat Českou republiku v „létajícím autě“
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.05.1883 se stalo...
20.05.1883
V Pardubicích se narodil přední český letecký průkopník Jan Kašpar.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »