Solar Impulse startuje na cestu kolem světa

9.3.2015

Solar Impulse startuje na cestu kolem světa

Dnes zhruba v půl páté ráno našeho času odstartoval z letiště v Abú ZAbí solární letoun Solar Impulse 2 k letu kolem světa.

Na první etapě vedoucí do Ománu jej pilotuje André Borschberg. Pro druhou etapu obletu světa jej v kabině vystřídá duchovní autor projektu Bertrand Piccard. Na trase dlouhé přes 35 tisíc kilometrů je čeká celkem dvanáct zastávek. Některé z etap budou extrémně náročné, především přelety oceánů, při kterých čekají tým až pětidenní etapy.

Tři pětidenní přelety (z Číny na Havaj, z Havaje do Arizony a pak z New Yorku přes Atlantik do Evropy) budou zkouškou především pro oba piloty, kteří je musí strávit s minimální možností spánku v kabině o minimálních rozměrech. Režim s maximálně dvacetiminutovým spánkem si oba piloti vyzkoušeli během simulovaných letů, navíc budou pod neustálým dohledem řídícího střediska letu se sídlem v Monaku.

Předpokládaný výškový profil letu počítá s letovou výškou až 8500 metrů během dne, kdy může letoun letět na plný výkon, a 1500 metrů v noci, kdy musí Solar Impulse 2 letět na snížený výkon.

Jednotlivé etapy letu včetně videopřenosu z kabiny letadla a letových parametrů je možné sledovat online na stránce: www.solarimpulse.com/widget-aircraft

K dispozici jsou rovněž twitterové účty Solar Impulse 2, a pilotů Bertranda Piccarda a André Borschberga.

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Solar Impulse startuje na cestu kolem světa
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »