V Praze proběhne konference Innovation in Aviation 2019. Špičky v oboru zde představí nové trendy

7.2.2019

Inovace v letectví 2019/Innovation in Aviation     Poslední únorový den se do hotelu Art Nouveau Palace v centru Prahy sjedou špičkoví odborníci z oblasti letectví, aby zde nastínili nejnovější trendy v oboru. Konference chce být místem setkání expertů, inovátorů a profesionálů se zkušenostmi z práce pro NASA, SpaceX či Red Bull Air Race Team s investory, zástupci státu i výrobci. 

O čem se bude mluvit

Zoom gallery

S celosvětově se zvyšujícím objemem letecké přepravy nabývá na důležitosti efektivnost přepravy a to, jak ji dosáhnout se stávajícími flotilami letadel - tedy přepravit více pasažérů rychleji a levněji. Jeden z možných receptů pro zefektivnění pohybu po zemi představí prezident společnosti Wheeltug PLC, Isaiah Cox, který bude hovořit o revoluční elektrické technologii pohybu letounu po zemi. 

Ambróz Both z MCAE Systems zamíří do světa možností 3D technologií, díky nimž je stále zřetelnější posun hranic zavedených průmyslových postupů a přehodnocování vývoje produktů i výrobních procesů. 3D technologie umožňují i v letectví dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.

Drony 

Zástupci společnosti Aero Vodochody & VR Group představí nejnovější trendy ve využití simulace a virtuální reality v pilotním výcviku a ředitel GE Aviation Milan Šlapák přiblíží moderní trendy v segmentu Business & General Aviation a příběh GE Aviation.

Inovation in Aviation 2019

» Kdy: 28. února 2019, 8.00–16.00
» Kde: Art Nouveau Palace Hotel Prague
» Moderují: Jan Smetana, Česká televize, doc. Ing. Jindřich Ploch, CSc.
» Záštita: Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu, SČLP, Moravian Aerospace Cluster, Svaz průmyslu a dopravy, Svaz průmyslu a dopravy
» Hlavní Mediální partner: E15
» Mediální partneři: Flying Revue, Aerospace
» Více informací (» en)

Generální ředitel Řízení letového provozu Ing. Jan Klas naváže projektem „Smart Sky“ – tedy dlouhodobým cílem strategie vytvoření podmínek pro bezpečný, dlouhodobý, komplexní a udržitelný rozvoj odvětví dronů v České republice.

Koncept navazuje na dlouhodobou tradici klasického letectví a klade si za cíl dále rozvinout existující kompetence takovým způsobem, aby byla Česká republika v mezinárodním měřítku všeobecně vnímána jako leader na poli dronů minimálně na evropské úrovni.

Současně se snaží o vytváření potřebného regulačního provozního rámce až do úrovně autonomního létání dronů, a to i s případnou možností experimentálních letů. Klíčovou konkurenční výhodou, jejíž vytvoření je hlavním cílem této koncepce, bude automatizace létání dronů v České republice.

Letiště 

Rozvoj a technologickou budoucnost našeho největšího dopravního uzlu přednesou zástupci Letiště Praha v panelu pod názvem "Od betonu k technologiím".

Simona Franková, CEO společnosti NG Aviation se bude věnovat digitalizaci letišť a představí „Smart Airports Project“, systém unikátního softwaru digitalizace leteckých dat pro letiště, řízení letových provozů, ministerstva dopravy, ministerstva obrany, úřady civilního letectví a další uživatele leteckého provozu. (»»»)

Řečníci:

Isaiah Cox President/CEO, Wheeltug PLCZoom gallery
Isaiah Cox President/CEO, Wheeltug PLC
  Ambroz Both Optical Measurement Systems Sales, MCAE SystemsZoom gallery
Ambroz Both Optical Measurement Systems Sales, MCAE Systems
  Jan Klas, ŘLP ČRZoom gallery
Jan Klas, ŘLP ČR
Václav Řehoř, Letiště PrahaZoom gallery
Václav Řehoř, Letiště Praha
  Filip Kopecký, Letiště PrahaZoom gallery
Filip Kopecký, Letiště Praha
  Simona Franková CEO, NG AviationZoom gallery
Simona Franková CEO, NG Aviation
Jan Zahálka CEO, RadalyticaZoom gallery
Jan Zahálka CEO, Radalytica
  Martin ŠonkaZoom gallery
Martin Šonka
  Tomáš Rousek XTend Design,NASA, ESAZoom gallery
Tomáš Rousek XTend Design,NASA, ESA
David Pavlík CIO (Kiwi.com) & SpaceXZoom gallery
David Pavlík CIO (Kiwi.com) & SpaceX
  David Petrovič Head of Distribution Partnerships, Kiwi.comZoom gallery
David Petrovič Head of Distribution Partnerships, Kiwi.com
 

 


Jan Zahálka, CEO ze společnosti Radalytica představí vyspělý robotický rentgenový systém scanování materiálů v reálném čase, o kterém natočila samostatnou reportáž prestižní BBC World News.

V závěrečném panelu na konferenci vystoupí Mistr světa v Red Bull Air Race 2018, český reprezentant v letecké akrobacii Martin Šonka. 

Představí se i Tomáš Rousek, vesmírný architekt, jenž svými projekty vesmírných lodí a základen na jiných planetách, projektem lunárního modulu a hotelu na oběžné dráze zaujal i experty z NASA. Tomáš absolvoval Fakultu architektury na pražské ČVUT a Mezinárodní kosmickou univerzitu ISU ve Štrasburku. Nyní je ředitelem mezinárodní architektonické a designérské společnosti A-ETC a spolupracuje s NASA v Los Angeles a ESA.

Letenky

Naváže David Pavlík, člen vedení brněnského Kiwi.com od července 2018. Na pozici šéfa informačních technologií (CIO) se věnuje krom IT strategie také vnitřním procesům a zefektivňování chodu společnosti. Podobným činnostem se věnoval také ve Spojených státech v Microsoftu nebo Netflixu. Jeho působištěm před nástupem do Kiwi.com byl SpaceX. 

Ze stáje Kiwi.com je i David Petrović, který se připojil ke Kiwi.com začátkem roku 2015, v té době ještě malému start-upu s 50 lidmi a jménem SkyPicker. Postupně vybudoval globální tým o 15 lidech a v současné roli Head of Distribution Partnerships má s týmem na starosti hlavní prodejní kanály firmy. Mezi jeho hlavní zaměření nyní patří expanze v Asii a Latinské Americe.

Na závěr pak společnost MGM Compro představí první reálně využitelné plně elektrické letadlo na světě kompletně Made in Czech s názvem „Pure Flight“.

Akce proběhne v elegantním Hotelu Palace v centru Prahy s výhledem na Pražský hrad a networkingová část pak v Gourmet Clubu Hotelu Palace.

-fr-

logo_fr_transp.jpg 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > V Praze proběhne konference Innovation in Aviation 2019. Špičky v oboru zde představí nové trendy
.

         Máme pro vás »

FR 6/2022: Už máte?

 

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Horké nebe nad hranicí!

Horké nebe nad hranicí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 09.12.1951 se stalo...
09.12.1951
Vzlétl prototyp stroje Fiat G.80, prvního italského letounu poháněného proudovým motorem. Konstruktérem byl Giuseppe Gabrielli.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »