80 Destinace: Německo

11.9.2015

Foto: Jiří Pruša
Foto: Jiří Pruša

Společně s Polskem a Slovenskem je Německo státem, kam můžete z ČR letět i bez letového plánu. Ten je potřeba jen v případě nočního VFR letu. To znamená, že není nic jednoduššího než sednout do letadla a vypravit se na kterékoliv veřejné letiště v Německu. Navíc je pak pro piloty ULL skvělé, že není vyžadováno speciální povolení pro lety se stroji ULL. V českých podmínkách snad jen majitelé letadel národní kategorie ELSA (600 kg) jsou povinni vyžadovat povolení.

Všechny informace jsou samozřejmě v AIP nebo ve VFR manuálu, který lze koupit adrese zmíněné pod článkem. Letový prostor Německa je obsažen na celkem šesti ICAO mapách, jež lze koupit přes pilot shop na webových stránkách Flying Revue. 

Pro lepší orientaci bych také ještě rád zmínil některá základní pravidla, jež je potřeba respektovat: vstup do řízených prostorů je povolen jen pilotům s PPL licencí; v Německu je možné létat nad mraky v případě, že meteo předpověď pro cílovou destinaci dává počasí lepší než VFR minima. Při průletu řízenými prostory je potřeba mít v letadle odpovídač a pilot musí mít PPL. I VFR piloti by měli řídícímu služby INFO nahlašovat změny výšky. 

Loading...

Září – říjen 2013

Loading...

Září – říjen 2013

.

Právě vyšlo:


Ojedinělý letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »

FR 6/2019 je v prodeji:

Kurz VFR zahraniční lety:


Všechny kurzy a exkurze FR zde.

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

PilotShop.cz:

..
12345

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Soutěž:

Kalendárium:

Dne 22.11.1898 se stalo...
22.11.1898
Narodil se americký letecký průkopník Wiley Hardeman Post, který mimo jiné přispěl k vývoji prvních přetlakových oděvů.
zavřít

Staňte se pilotem:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy:

..
12345

Partneři:

..
12345