Kopfstein zahájil první sezónu v Master Class třináctým místem, Šonka byl diskvalifikován

12.3.2016

Petr Kopfstein na trati závodu v Abú ZabíPetr Kopfstein na trati závodu v Abú Zabí
Petr Kopfstein na trati závodu v Abú Zabí
Připravy letadlaPřipravy letadla
Připravy letadla
Připravy letadlaPřipravy letadla
Připravy letadla
Připravy letadlaPřipravy letadla
Připravy letadla
Martin Šonka
Martin Šonka
Petr Kopfstein
Petr Kopfstein

Druhý Čech v Master Class série Red Bull Air Race Petr Kopfstein si ve svém prvním závodě v Master Class v Abú Zabí doletěl pro třinácté místo. Martin Šonka byl diskvalifikován.

Nováček v elitní kategorii Kopfstein v prvním závodě nepostoupil z prvního kola. Los mu přidělil zkušeného japonského pilota Yoshihide Muroya z týmu Falken. Na první body si tak bude muset ještě počkat. “S výsledkem jsme spokojení, naše taktita byla letět hlavně bezpečně bez překročení bezpečnostních pravidel. Postup proti Yoshimu by byl možný jen v případě jeho hrubé chyby a vzhledem k tomu, že před vstupem do trati znal můj čas, nemusel riskovat a letěl na jistotu,” komentuje svůj let sedmatřicetilý pilot z Karlových Varů, který reprezentuje Team Spielberg.

Na webu Red Bullu můžete shlédnout záznam dnešního závodu včetně rozhovoru s oběma Čechy. Martin Šonka hovoří od 16., Petr Kopfstein od 32. minuty.Zoom gallery
Na webu Red Bullu můžete shlédnout záznam dnešního závodu včetně rozhovoru s oběma Čechy. Martin Šonka hovoří od 16., Petr Kopfstein od 32. minuty.

Dodržet pravidla se nepodařilo Martinu Šonkovi. Ten v play off soupeřil s pozdějším vítězem, Francouzem Nicolasem Ivanoffem. Šonka žel vyletěl z hranic bezpečnostní zóny, což znamená diskvalifikaci. "Nenašel jsem zkrátka takovou trajektorii, kterou bych neporušil ani jedno z pravidel. Trať je v tomto místě opravdu na hraně, ale bylo to pro všechny stejné," uvedl Šonka.

Šonku ještě před závodem zlobilo letadlo, které získal od loni skončivšího spoluzakladatele série, Maďara Petera Besenyeiho. Ambice na úspěšné tažení za plánovaným vítězstvím v některém závodě tak musel odložit na jindy.

Výsledky - Abú Zabí 2016
1. Ivanoff (Fr.), 2. Dolderer (Něm.), 3. Le Vot (Fr.), …13. Kopfstein, 14. Šonka.

Další závod letošního šampionátu je v rakouském Spielbergu, “domácí” a zároveň nejoblíbenější trati Petra Kopfsteina. Jeho tým chce do 23. 4., kdy se druhá zastávka mistroství světa uskuteční, pracovat hlavně na letadle. “Musíme ještě trochu poladit nastavení, také váha není ideální,” říká Petr Kopfstein.

Zdroj, foto a video: Spielberg team, Redbull.tv

logo_fr_pod_clanky_sede.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Kopfstein zahájil první sezónu v Master Class třináctým místem, Šonka byl diskvalifikován
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 20.05.1883 se stalo...
20.05.1883
V Pardubicích se narodil přední český letecký průkopník Jan Kašpar.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »