AeroExpo Europe 2010

21.12.2014

oňské výstavě v Letňanech něco chybělo. A návratem na letiště do Příbrami se to vrátilo zpět. Co to bylo? Ta pravá letecká atmosféra, radost a vzrušení z létání.

Zatímco loňská výstava na výstavišti v Letňanech ve mně zanechala poněkud rozporuplné pocity, tento rok v Příbrami naznačil, jakým směrem by se snad měly další ročníky ubírat. Přinesl totiž jedinečné propojení obchodu s leteckou show, s všudypřítomnou radostí z létání a s celkově daleko uvolněnější náladou. Kdo někdy v životě navštívil Mekku amerického sportovního létání, podnik Air Venture pořádaný americkou EAA každoročně v Oshkoshi, jistě potvrdí, že toto nahromadění lidí milujících létání a žijících leteckým životem generuje úžasnou atmosféru, plnou nadšení pro let, ať už dotyční přicestovali na křídlech ultralehkého, sportovního, historického či moderního sportovního letadla, warbirdu, ať nosí uniformu vojenského letectva, či přicestovali po zemi. Myslím, že úměrně velikosti akce se v Příbrami dala tahle atmosféra vystopovat rovněž.

Výstavní haly

Páteční den byl samozřejmě ze všech výstavních dnů nejklidnější, což však rozhodně nebylo na škodu a umožňovalo to v klidu obejít všechny expozice. Další možností pak bylo navštívit některý z dopoledních pátečních seminářů EASA, či odpolední představení projektu Nebeský anděl. Během pátečního dne odletěli z Příbrami na svou cestu rovněž účastníci Expedice Balkán, jež čekala dobrodružná cesta po balkánských zemích, kterou absolvovali na palubách letounů Skylane společnosti Airlony. Co bylo k vidění? Oproti prvnímu ročníku byly tentokráte k dispozici tři haly, z nichž ta třetí byla připravena skutečně těsně před akcí, to však na kvalitě poskytovaných služeb nic neměnilo. Hangár A, současně hlavní sídlo pořadatelů akce se nalézal v sídle společnosti OK Aviation Group, která zde a na přilehlých venkovních prostorách prezentovala letouny společností, jež zastupuje. K vidění byl kromě dobře známých letounů Piper a Cirrus i nový Flight Design CTLS či nádherný Pilatus PC-12NG.

.

         Máme pro vás »

FR 1/2020: Už máte?FR 1/2020: Videoupoutávka

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 22.02.1912 se stalo...
22.02.1912
Jules Védrines překonal v Pau s jednoplošníkem Deperdussin jako první pilot rychlost 100 mil za hodinu (161 km/h).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345