AeroExpo Europe 2010

21.12.2014

oňské výstavě v Letňanech něco chybělo. A návratem na letiště do Příbrami se to vrátilo zpět. Co to bylo? Ta pravá letecká atmosféra, radost a vzrušení z létání.

Zatímco loňská výstava na výstavišti v Letňanech ve mně zanechala poněkud rozporuplné pocity, tento rok v Příbrami naznačil, jakým směrem by se snad měly další ročníky ubírat. Přinesl totiž jedinečné propojení obchodu s leteckou show, s všudypřítomnou radostí z létání a s celkově daleko uvolněnější náladou. Kdo někdy v životě navštívil Mekku amerického sportovního létání, podnik Air Venture pořádaný americkou EAA každoročně v Oshkoshi, jistě potvrdí, že toto nahromadění lidí milujících létání a žijících leteckým životem generuje úžasnou atmosféru, plnou nadšení pro let, ať už dotyční přicestovali na křídlech ultralehkého, sportovního, historického či moderního sportovního letadla, warbirdu, ať nosí uniformu vojenského letectva, či přicestovali po zemi. Myslím, že úměrně velikosti akce se v Příbrami dala tahle atmosféra vystopovat rovněž.

Výstavní haly

Páteční den byl samozřejmě ze všech výstavních dnů nejklidnější, což však rozhodně nebylo na škodu a umožňovalo to v klidu obejít všechny expozice. Další možností pak bylo navštívit některý z dopoledních pátečních seminářů EASA, či odpolední představení projektu Nebeský anděl. Během pátečního dne odletěli z Příbrami na svou cestu rovněž účastníci Expedice Balkán, jež čekala dobrodružná cesta po balkánských zemích, kterou absolvovali na palubách letounů Skylane společnosti Airlony. Co bylo k vidění? Oproti prvnímu ročníku byly tentokráte k dispozici tři haly, z nichž ta třetí byla připravena skutečně těsně před akcí, to však na kvalitě poskytovaných služeb nic neměnilo. Hangár A, současně hlavní sídlo pořadatelů akce se nalézal v sídle společnosti OK Aviation Group, která zde a na přilehlých venkovních prostorách prezentovala letouny společností, jež zastupuje. K vidění byl kromě dobře známých letounů Piper a Cirrus i nový Flight Design CTLS či nádherný Pilatus PC-12NG.

.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 13.06.1912 se stalo...
13.06.1912
US NAVY provedla první operační test zařízení LORAN (long range navigation). Zkušební přijímač byl umístěn na vzducholodi K-2, která odstartovala z námořní základny v Lakehurstu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456