Blaník Cup

28.5.2023

Jubilejní desátý ročník a přesto premiéra!

Aeroklub Dvůr Králové nad Labem pořádá letos od 1.7. do 15.7. dvě plachtařské soutěže. V jedné z nich se již deset let soutěží na legendárních Blanících. Od letošního ročníku je novým názvem této soutěže Blaník Cup. Aeroklub České Republiky svým aktuálním sportovním řádem umožňuje uspořádat velmi kvalitní sportovní klání i na tomto již letitém, stále ovšem nenahraditelném, typu letadla. Podpora a spolupráce společnosti Blaník Aircraft CZ s.r.o. společně se zkušeným organizačním štábem závodů jsou příslibem zajímavé soutěže, kde v termicky bohaté a vzhledem k leteckým prostorům skvělé oblasti naší krásné země mohou zkušení letečtí matadoři předávat své umění novým nadějným plachtařům. Soutěží se na stejně výkonných typech Blaník L-13 a L-23. Ubytování, stravování, doprovodný program a internetové připojení jsou zajištěny. Toto je však dnes již všeobecný standart.

dsc_7507.jpg

fr_rekord_doletu_fcb_1644x624_px_bez_km.jpg

dsc_8450.jpg

Ovšem skutečnost, že se v jeden čas a na jednom místě potkávají piloti Blaníků se závodníky na strojích o několik generací modernějších, kteří soutěží na současně probíhajícím Safari poháru, přináší navíc mnoho velmi zajímavých a podnětných leteckých situací a témat. „Poletové rozbory“ bývají dlouhé a veselé, ať už si po tím představujete cokoli, pravidelně s doprovodem hudby a tance. Výlety s leteckou tématikou jsou samozřejmostí.

dsc_2217.jpg

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

dsc_1236.jpg

Letos, jak jinak při 10. výročí, do výrobních prostor společnosti Blaník Aircraft CZ s.r.o. a blízkého leteckého muzea. Podpora a spolupráce AeČR , Blaník Aircraft CZ s.r.o. a řady dalších sponzorů s pořadatelem Aeroklubem Dvůr Králové nad Labem je pro závodníky  garancí dobrých podmínek pro skvělé letecké zážitky. Pozvánka na závody: „Užijete si s námi krásnou krajinu hor a malebného podhůří s výbornými termickými podmínkami a prázdninovou, pohodovou atmosféru!“  Ta je pro každého pilota velmi lákavá. Může už být následována jen přihláškou na webu závodů , kde jsou i kontakty pro Vaše případné dotazy: Gliding.cz

Autor textu: Martin Sehnoutka / Místopředseda AKDK za organizační štáb

Foto: Pavel Kohout

www.akdk.cz

dsc_1234.jpg

Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 34 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 34 5 >
 
 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »