CIDNA 2019: Po úspěšné "východní" etapě odlétáme ve čtvrtek do centra dění, do Štrasburku

18.9.2019

Ozvěny první etapy. Společné foto všech účastníků Vzpomínkového letu s jeho hostiteli u památníku CFRNA/CIDNA před letištěm. Stejný památník stojí i u Terminálu 3 Letiště Václava Havla. Ozvěny první etapy. Společné foto všech účastníků Vzpomínkového letu s jeho hostiteli u památníku CFRNA/CIDNA před letištěm. Stejný památník stojí i u Terminálu 3 Letiště Václava Havla.
Ozvěny první etapy. Společné foto všech účastníků Vzpomínkového letu s jeho hostiteli u památníku CFRNA/CIDNA před letištěm. Stejný památník stojí i u Terminálu 3 Letiště Václava Havla.
Ozvěny první etapy. Slavnostní vodní slavobránou projíždí Piper-28 OK-MIG CzechFly.Ozvěny první etapy. Slavnostní vodní slavobránou projíždí Piper-28 OK-MIG CzechFly.
Ozvěny první etapy. Slavnostní vodní slavobránou projíždí Piper-28 OK-MIG CzechFly.
Ozvěny první etapy. Letiště Baneasa (LRBS) 9. září 2019 - novináři před historickou budovou letiště čekají na přílet Vzpomínkového letu. Ozvěny první etapy. Letiště Baneasa (LRBS) 9. září 2019 - novináři před historickou budovou letiště čekají na přílet Vzpomínkového letu.
Ozvěny první etapy. Letiště Baneasa (LRBS) 9. září 2019 - novináři před historickou budovou letiště čekají na přílet Vzpomínkového letu.
Ozvěny první etapy. OK-LEX a Jiří Pruša hovoří s rumunskou televizí a zástupci dalších médií. Ozvěny první etapy. OK-LEX a Jiří Pruša hovoří s rumunskou televizí a zástupci dalších médií.
Ozvěny první etapy. OK-LEX a Jiří Pruša hovoří s rumunskou televizí a zástupci dalších médií.
Tisková konference na LRBS. Tisková konference na LRBS.
Tisková konference na LRBS.
CIDNA 2019: Po úspěšné "východní" etapě odlétáme ve čtvrtek do centra dění, do Štrasburku

CIDNA 2019   Před týdnem jsme se vrátili spolu s našimi kolegy spoluletci z Bukurešti, kde se naší expedici dostalo na letišti Baneasa velkolepého přivítání vodní slavobránou za účasti hlavních rumunských médií, čtvrtek 19. září 2019 pak je dnem D pro start do finální, západní etapy našeho Vzpomínkového letu směřující do Štrasburku, někdejšího hubu společnosti CFRNA/CIDNA.

CIDNA 2019
”fr_int”

Flying Revue pořádá v září 2019 vzpomínkový let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA, která stála u zrodu komerční letecké dopravy v Evropě, Praha byla její významnou destinací a Československo jejím akcionářem.

Více o vzpomínkovém letu zde.

Sledujte nás: CIDNA 2019.

Pozor, změna, letíme z LKKT

Odlet do druhé etapy se tentokrát nekoná z letňanského letiště, nýbrž z letiště Klatovy (LKKT). "Je to z více důvodů. Jednak máme radost, že takto můžeme ještě posílit přátelské vztahy s klatovským letištěm, potažmo s Pošumavským aeroklubem, který zde sídlí, za druhé je to přece jen o něco blíž k cíli, takže se zkrátí doba letu," vysvětluje Jiří Pruša.

» Sledujte let na expediční on-line mapě
» Harmonogram letu zde.

První stroj půjde na vzlet po společném briefingu cca v 10 hodin. "Jako vždy, hodně bude záviset na počasí," dodává jeho kopilot Miloš Dermišek a vyslovuje naději, že tentokrát bude meteosituace odletu nakloněná. 

Po odletu z LKKT se stroje vydají do Štrasburku, na letiště Neuhof (LFGC), a čtenáři Flying Revue a blízcí všech účastníků Vzpomínkového letu ho opět mohou sledovat na on-line mapě ve speciálu CIDNA 2019. Na LFGC dorazí účastníci letu hned dvakrát. Nejprve při mezipřistání na letu do Paříže během první dne této etapy a následně při vyvrcholení celé expedice v pátek 20. září 2019.

Významnou zastávkou bude i Paříž (LFFP), kam doletíme ještě první den letu, tedy ve čtvrtek 19. 9. 2019. Zde proběhne setkání se členy aeroklubu handicapovaných pilotů a prezentace projektu CIDNA 2019. Po přenocování v Paříži zamíříme opět na LFGC. Účastníky letu po přistání přijme na radnici města jeho starosta Roland Ries a uspořádá pro ně slavnostní recepci za účasti diplomatů, místních politiků a médií. 

O tom, že jsme očekáváni se zájmem, svědčí i pozvání naší francouzské spolupracovnice Maryly Boutineau do dnešního vysílání France TV. Sledujte video od 17. minuty (zatím pouze ve francouzštině):

Zoom gallery  Zoom gallery

 

Slavnostní přílet na Den otevřených dveří LFGC

Vyhrajte letenky do Paříže

Hrajte o letenky Praha-Paříž, předplatné Flying Revue a další ceny.
Soutěžit můžete zde.

Soutěž se koná u příležitosti Vzpomínkového letu CIDNA 2019.

V sobotu 21. září pak bude projekt CIDNA 2019 součástí dne otevřených dveří letiště Neuhof. Nejprve LFGC všichni opustíme a navštívíme několik zajímavých letišť na přilehlém území Německa, například Bremgarten (EDTG) nebo Freiburg (EDTF). Vyvrcholením sobotního programu a celé mise pak bude slavnostní přílet všech letadel skupiny CIDNA 2019 opět na LFGC, kde se provedením nízkého průletu nad VPD 18/36 a následným plným přistáním staneme součástí programu Dne otevřených dveří letiště. 

Zoom gallery

» Létáte do zahraničí, nebo se na to chystáte? Osvěžte si anglickou VFR komunikaci s naší on-line aplikací VFR Communication. Vaše letadlo může monitorovat tracker Trexee.   

 

Jaká byla první etapa

První etapa odstartovala v sobotu 7. září 2019 z Letňan (LKLT) a po přizpůsobení trasy rozmarům počasí pak v pondělí 9. září 2019 celá skupina pěti letadel přistála na letišti Baneasa v Bukurešti, kde jejich posádkám vedení letiště se zástupci města a médii připravili skvostné uvítání. Pro Rumuny je CFRNA, tedy francouzsko-rumunská letecká společnost s československou kapitálovou účastí významným mezníkem pro letecký rozvoj země, a tak si naši expedici velmi považovali.

» Přečtěte si Bylo to velkolepé, důstojné a velmi přátelské, hodnotí první etapu Vzpomínkového letu trojice Pruša-Dermišek-Boutineau


Slavnostní přivítání v Bukurešti na LRBS. Video: Petr Dolejš

Právě na Banease, jež je jedním z nejstarších aktivních evropských letišť, totiž letadla CFRNA přistávala. Letiště startu prví etapy, tedy Praha Letňany (LKLT) zase leží jen několik stovek metrů od t.č. vojenského letiště Praha-Kbely, kde měla CFRNA/CIDNA ve dvacátých a třicátých letech minulého století servisní centrum a letiště využívala jako svůj středoevropský hub. 

Děkujeme za vaši přízeň a držte nám palce! 

Váš tým Flying Revue a ostatní účastníci letu.

 

expedice_cfrna_cidna_2019_fcb_cz_final-min-min.jpg Zoom gallery

Partneři projektu:

air-france-1920x1080_4.jpg vubioj.jpg zgh.jpg download.jpg uzhujio.jpg gvbuhijo.jpg  

 


 

2. etapa Vzpomínkového letu CIDNA 2019: 19. září – 22. září 2019

Odlet Klatovy (LKKT): 19. 9. 2019, cca 10.00 hod.
Přílet Štrasburk-Neuhof (LFGC): 19. 9. 2019, cca 12.00 hod.
Odlet Štrasburk-Neuhof (LFGC): 19. 9: 2019, cca 13.30 hod.
Přílet Le Plessis-Beleville (LFPP): 19. 9. 2019, cca 15.30 hod.
Odlet Le Plessis-Beleville (LFPP): 20. 9. 2019, cca 10.30 hod.
Přílet Štrasburk-Neuhof (LFGC): 20.9. 2019, cca ve 13.00 hod.
Odlet Štrasburk-Neuhof (LFGC) na okružní let po německých letištích: 21.9. 2019, cca 10.00 hod.
Přílet Štrasburk-Neuhof (LFGC) v rámci Dne otevřených dveří letiště: 21.9. 2019, cca 16.00 hod.
Odlet Štrasburk-Neuhof (LFGC) v rámci Dne otevřených dveří letiště: 22.9. 2019, cca 10.00 hod.
Přílet na domovská letiště členů skupiny: individuálně
Všechny časy uvedeny v CET.

 

 Létáte do zahraničí? Toto by nemělo ve pilotní výbavě chybět. 


 


VFR Communication


Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Ukázková kapitola
» 10 dní zdarma - pište
» Koupit aplikaci
» Vše o aplikaci

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

English VFR Communication


Nyní i pro zahraniční piloty: English VFR Communication.

» Enter the english version
» 10 days free - write to us
» To buy the application


   

Trexee – monitoring letadel




» Trexee sleduje, zaznamená a ve 3D zobrazí trasu vašeho letu
» má globální pokrytí, polohu zapisuje co 10 vteřin
» detekuje vstup do zakázaných oblastí
» vaši blízcí mohou sledovat váš let on-line
» v případě potřeby vyšle nouzový signál o vaší poloze
» monitoruje průběh letu dle požadavků leteckých škol a půjčoven
» hlídá vaše letadlo na letišti (záznam otřesů)
» podává přehled o servisu a opravách letadla
» umožňuje studijní využití záznamů
» Více o aplikaci Trexee zde.

Aplikaci Trexee
můžete zakoupit zde.


Další články k aplikaci
čtěte zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flying Revue > Expedice > CIDNA 2019 > CIDNA 2019 články > CIDNA 2019: Po úspěšné "východní" etapě odlétáme ve čtvrtek do centra dění, do Štrasburku
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

The SAFE Guide app

Stylové kryty na mobil

Speciály:

..
12

Knihy:

..
12345

KURZ Listopad 2025:

SkyDemon:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí: