Czech Airlines Technics má nové vedení. Pavla Haleše po osmi letech v čele společnosti vystřídá Petr Doberský

4.9.2022

Společnost Czech Airlines Technics, dceřiná společnost Letiště Praha poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, má nové vedení.

Novým předsedou je od 1. září Petr Doberský, stávající člen představenstva CSAT. Toho zvolili členové na dnešním mimořádném zasedání. Dosavadní šéf představenstva Pavel Haleš se rozhodl po osmi letech působení v čele CSAT přijmout novou pracovní výzvu.  

Petr Doberský
Petr Doberský

„Mým cílem pro nadcházející období je nejprve vrátit CSAT do velikosti před rokem 2020 a následně vytvořit základy pro plánovaný další rozvoj jak v hlavním segmentu těžké údržby, tak i v ostatních divizích. Jsem rád, že se můžu podílet na rozvoji firmy s více než devadesátiletou tradicí údržby a oprav letadel,“ upřesňuje Petr Doberský.

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Petr Doberský před CSAT pracoval pro Letiště Praha, a.s., jako výkonný ředitel odpovědný za oblast účetnictví, daní a finančních vztahů. Předtím působil v poradenských společnostech v oblasti fúzí, akvizic a finančního auditu.

Vladimir Muller
Vladimir Muller

Společnost se po osmi letech rozhodl opustit dosavadní šéf představenstva Pavel Haleš, který pracovně v oblasti letecké dopravy působí téměř čtvrt století. Začínal v Českých aeroliniích a následně pracoval v Czech Airlines Handling. Na pozici skončil k poslednímu srpnovému dni. „Velmi mne těší, že se společnost CSAT postupně dostala na pozici důležitého a uznávaného hráče na trhu, který má skvělou reputaci a je stabilně součástí zajímavých tendrů a projektů. Připravované otevření lakovny letadel v příštím roce zařadí CSAT na úroveň nejlepších firem v oboru. Držím CSAT palce do dalších úspěšných let,” říká Pavel Haleš.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos při loučení s Pavlem Halešem ocenil jeho obrovský přínos pro rozvoj a podporu letecké dopravy na Letišti Václava Havla Praha a poděkoval mu za to, že úspěšně provedl společnost Czech Airlines Technics nejtěžší etapou v její existenci poznamenanou dopady pandemie a insolvencí klíčového zákazníka - Českých aerolinií.

Novým členem představenstva je Vladimír Müller. Ve vedení firmy bude odpovídat za oblast těžké a traťové údržby.

Nové složení představenstva Czech Airlines Technics:

Petr Doberský – předseda představenstva

Vladimír Müller – místopředseda představenstva

Igor Zahradníček – člen představenstva

Igor Zahradnicek
Igor Zahradnicek

O společnosti Czech Airlines Technics

Czech Airlines Technics je dceřinou společností skupiny Letiště Praha. Zaměřuje se zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (Base Maintenance), traťové údržby (Line Maintenance), údržby letadlových celků (Components Maintenance), podpory provozovatelů (Engineering) a údržby letadlových podvozků (Landing Gear Maintenance). V roce 2018 také společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla, a následně pro své zákazníky spustila E-Commerce portál e-CSAT.com. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má také zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Czech Airlines Technics má nové vedení. Pavla Haleše po osmi letech v čele společnosti vystřídá Petr Doberský
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »