Expedici CIDNA 2019 podpoří i česká pobočka francouzské společnosti Latécoère

14.8.2019

CIDNA 2019 - Latécoére    Zářijový vzpomínkový let CIDNA 2019 připomene výročí prvního vzdušného propojení zemí střední a východní Evropy s Francií s nezastupitelnou českou stopou. Podobně provázaná je i historie společnosti Latécoѐre Czech Republic, výrobce dveří a dílů do letadel, která je partnerem expedice.

Zoom gallery

Počátky francouzské Group Latécoère spadají do roku 1917, kdy Pierre-Georges Latécoѐre ve francouzském Toulouse založil továrnu na výrobu letadel.

Latécoère: pohled do výroby. Foto: Latécoère.aero
Latécoère: pohled do výroby. Foto: Latécoère.aero

Na český trh vstoupila společnost v roce 2000. V současné době působí po celém světě jako výrobce dveří a dalších dílů významným výrobcům letadel, a to firmám Airbus, Boeing, Embraer a Dassault. Část produkce je dodávána k finalizaci do mateřské společnosti sídlící ve francouzském Toulouse a další přímo na montážní linky finálních zákazníků.

„Česká republika byla vždy významným partnerem pro francouzské letectví, což dokládá i naše společnost. Proto nás těší, že se můžeme podílet na akci, která na tuto souvislost poukazuje,“ uvádí Patrick Bernard, jednatel společnosti Latecoere Czech Republic.

CIDNA 2019
”fr_int”

» Poleťte s námi!


Flying Revue pořádá v září 2019 vzpomínkový let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA, která stála u zrodu komerční letecké dopravy v Evropě, Praha byla její významnou destinací a Československo jejím akcionářem. Zveme české i zahraniční piloty, aby se vzpomínkového letu zúčastnili s námi.

V případě zájmu pište na info@flying-revue.cz nebo volejte na +420 602 944 172.
Více o vzpomínkovém letu zde.

» Sledujte speciál CIDNA 2019.

Vzpomínkový let
Historie
Česká stopa

» Den otevřených dveří Latécoère probíhá u příležitosti Dne Letiště Letňany 7. září 2019 od 11 do 16 hodin. V doprovodném programu vystoupí Adam Mišík, Lukáš Pavlásek a Olga Lounová.

» Odlet na Vzpomínkový let ve stopách CFRNA/CIDNA je plánován tamtéž na cca 10.30 hod. 

Expedice CIDNA 2019 startuje v sobotu 7. září z letiště v Letňanech. Ve stejný den se o kousek dál, v sídle společnosti Latécoѐre Czech Republic, koná den otevřených dveří. Pokud vás zajímá, jak se dveře a další součástky do letadel vyrábějí právě v České republice, navštivte mezi 11. a 16. hodinou výrobní halu společnosti Latécoѐre. Od dlouholetých zaměstnanců a fanoušků létání se dozvíte spoustu zajímavostí z letectví. Těšit se můžete i na doprovodný program zahrnující vystoupení hvězd české hudební scény, občerstvení a program pro děti.

Latécoѐre -

zgh.jpg

Zoom gallery

 


Let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA 

Zoom gallery

Vzpomínkový let na připomenutí jedné z nejstarších evropských leteckých společností CFRNA/CIDNA, která svými leteckými linkami propojila země střední a východní Evropy s Francií, má několik cílů. „Jednak si ve Flying Revue společně s dalšími účastníky letu chceme připomenout historii a síť letecké společnosti CFRNA/CIDNA, rádi bychom také navázali kontakty s leteckými osobnostmi a nadšenci v jednotlivých navštívených zemích a v neposlední řadě takto propagovali naše letectví v zahraničí,“ říká Jiří Pruša.  

Vzpomínkového letu CIDNA 2019 se zúčastní řada českých pilotů a letadel. Odlet plánujeme symbolicky během „Francouzského dne“ na Dni Letiště Letňany 7. září 2019, jehož partnery jsou pro letošek takřka symbolicky francouzské společnosti Citroen a Latécoѐre. Vyvrcholením letu pak bude obdobná akce na letišti ve Štrasburku o 14 dní později. 

 » Sledujte web CIDNA 2019

Zoom gallery

Vlastní vzpomínkový let poletíme ve dvou etapách. Start, jak už řečeno výše, se odehraje jako součást programu Dne Letiště Letňany v sobotu 7. září 2019. Po startu se letadla účastníků vydají na třídenní „východní“ etapu směr Bukurešť (Baneasa, LRBS) s tím, že po trase bychom rádi přistáli také ve Vídni (Vöslau, LOAV),  Budapešti (Budaors, LHBS) a Bělehradě (Pančevo, LYPA). Mimochodem, zajímavé je, že v Bukurešti a Štrasburku se dá i dnes přistát na původních letištích, kde letadla společnosti CIDNA přistávala už ve dvacátých letech minulého století. A nejen to: letiště Baneasa v Bukurešti patří k pěti nejstarším dosud používaným letištím na světě (založeno 1908). 

Druhá, „západní“ etapa bude trvat čtyři dny a odstartuje z letiště Letňany ráno ve čtvrtek 19. 9. 2019. Základní trasa je Praha – Paříž (Le Plessis Belleville, LFPP), Štrasburk (Neuhof, LFGC) – Praha. Cestou bychom chtěli – dle situace - přistát také na letišti Innsbruck (LOWI), Basilej (Mulhouse Habsheim, LFGB) a Norimberk (Herzogenaurach, EDQH). Návrat je plánován na neděli 22. 9. 2019. 

Účastnit vzpomínkového letu se může v podstatě kdokoli, kdo se bude chtít k akci připojit, a to v kterékoli její části. Flying Revue bude let pouze časově a obsahově koordinovat, nebude organizovat let jako skupinový. Každý účastník poletí na vlastní náklady a zodpovědnost včetně podání letového plánu a zajištění neletových pozemních služeb.  

* Československý stát vstoupil do společnosti kapitálově po roce 1925, po jejím přerodu v CIDNA (Compagnie Internationale de Navigation Aérienne) 

-fr-   

Zoom gallery

gbhijnkl_4_-min.png

Flying Revue > Expedice > CIDNA 2019 > CIDNA 2019 články > Expedici CIDNA 2019 podpoří i česká pobočka francouzské společnosti Latécoère
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
123

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 08.12.1934 se stalo...
08.12.1934
Imperial Airways poprvé doručily leteckou poštu pravidelnou poštovní linkou z Londýna až do Austrálie. Cílovým městem bylo Brisbane, první etapu z Londýna absolvoval letoun A.W. Atalanta.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »