Expedici CIDNA 2019 podpoří i česká pobočka francouzské společnosti Latécoère

14.8.2019

CIDNA 2019 - Latécoére    Zářijový vzpomínkový let CIDNA 2019 připomene výročí prvního vzdušného propojení zemí střední a východní Evropy s Francií s nezastupitelnou českou stopou. Podobně provázaná je i historie společnosti Latécoѐre Czech Republic, výrobce dveří a dílů do letadel, která je partnerem expedice.

Zoom gallery

Počátky francouzské Group Latécoère spadají do roku 1917, kdy Pierre-Georges Latécoѐre ve francouzském Toulouse založil továrnu na výrobu letadel.

Latécoère: pohled do výroby. Foto: Latécoère.aero
Latécoère: pohled do výroby. Foto: Latécoère.aero

Na český trh vstoupila společnost v roce 2000. V současné době působí po celém světě jako výrobce dveří a dalších dílů významným výrobcům letadel, a to firmám Airbus, Boeing, Embraer a Dassault. Část produkce je dodávána k finalizaci do mateřské společnosti sídlící ve francouzském Toulouse a další přímo na montážní linky finálních zákazníků.

„Česká republika byla vždy významným partnerem pro francouzské letectví, což dokládá i naše společnost. Proto nás těší, že se můžeme podílet na akci, která na tuto souvislost poukazuje,“ uvádí Patrick Bernard, jednatel společnosti Latecoere Czech Republic.

CIDNA 2019
”fr_int”

» Poleťte s námi!


Flying Revue pořádá v září 2019 vzpomínkový let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA, která stála u zrodu komerční letecké dopravy v Evropě, Praha byla její významnou destinací a Československo jejím akcionářem. Zveme české i zahraniční piloty, aby se vzpomínkového letu zúčastnili s námi.

V případě zájmu pište na info@flying-revue.cz nebo volejte na +420 602 944 172.
Více o vzpomínkovém letu zde.

» Sledujte speciál CIDNA 2019.

Vzpomínkový let
Historie
Česká stopa

» Den otevřených dveří Latécoère probíhá u příležitosti Dne Letiště Letňany 7. září 2019 od 11 do 16 hodin. V doprovodném programu vystoupí Adam Mišík, Lukáš Pavlásek a Olga Lounová.

» Odlet na Vzpomínkový let ve stopách CFRNA/CIDNA je plánován tamtéž na cca 10.30 hod. 

Expedice CIDNA 2019 startuje v sobotu 7. září z letiště v Letňanech. Ve stejný den se o kousek dál, v sídle společnosti Latécoѐre Czech Republic, koná den otevřených dveří. Pokud vás zajímá, jak se dveře a další součástky do letadel vyrábějí právě v České republice, navštivte mezi 11. a 16. hodinou výrobní halu společnosti Latécoѐre. Od dlouholetých zaměstnanců a fanoušků létání se dozvíte spoustu zajímavostí z letectví. Těšit se můžete i na doprovodný program zahrnující vystoupení hvězd české hudební scény, občerstvení a program pro děti.

Latécoѐre -

zgh.jpg

Zoom gallery

 


Let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA 

Zoom gallery

Vzpomínkový let na připomenutí jedné z nejstarších evropských leteckých společností CFRNA/CIDNA, která svými leteckými linkami propojila země střední a východní Evropy s Francií, má několik cílů. „Jednak si ve Flying Revue společně s dalšími účastníky letu chceme připomenout historii a síť letecké společnosti CFRNA/CIDNA, rádi bychom také navázali kontakty s leteckými osobnostmi a nadšenci v jednotlivých navštívených zemích a v neposlední řadě takto propagovali naše letectví v zahraničí,“ říká Jiří Pruša.  

Vzpomínkového letu CIDNA 2019 se zúčastní řada českých pilotů a letadel. Odlet plánujeme symbolicky během „Francouzského dne“ na Dni Letiště Letňany 7. září 2019, jehož partnery jsou pro letošek takřka symbolicky francouzské společnosti Citroen a Latécoѐre. Vyvrcholením letu pak bude obdobná akce na letišti ve Štrasburku o 14 dní později. 

 » Sledujte web CIDNA 2019

Zoom gallery

Vlastní vzpomínkový let poletíme ve dvou etapách. Start, jak už řečeno výše, se odehraje jako součást programu Dne Letiště Letňany v sobotu 7. září 2019. Po startu se letadla účastníků vydají na třídenní „východní“ etapu směr Bukurešť (Baneasa, LRBS) s tím, že po trase bychom rádi přistáli také ve Vídni (Vöslau, LOAV),  Budapešti (Budaors, LHBS) a Bělehradě (Pančevo, LYPA). Mimochodem, zajímavé je, že v Bukurešti a Štrasburku se dá i dnes přistát na původních letištích, kde letadla společnosti CIDNA přistávala už ve dvacátých letech minulého století. A nejen to: letiště Baneasa v Bukurešti patří k pěti nejstarším dosud používaným letištím na světě (založeno 1908). 

Druhá, „západní“ etapa bude trvat čtyři dny a odstartuje z letiště Letňany ráno ve čtvrtek 19. 9. 2019. Základní trasa je Praha – Paříž (Le Plessis Belleville, LFPP), Štrasburk (Neuhof, LFGC) – Praha. Cestou bychom chtěli – dle situace - přistát také na letišti Innsbruck (LOWI), Basilej (Mulhouse Habsheim, LFGB) a Norimberk (Herzogenaurach, EDQH). Návrat je plánován na neděli 22. 9. 2019. 

Účastnit vzpomínkového letu se může v podstatě kdokoli, kdo se bude chtít k akci připojit, a to v kterékoli její části. Flying Revue bude let pouze časově a obsahově koordinovat, nebude organizovat let jako skupinový. Každý účastník poletí na vlastní náklady a zodpovědnost včetně podání letového plánu a zajištění neletových pozemních služeb.  

* Československý stát vstoupil do společnosti kapitálově po roce 1925, po jejím přerodu v CIDNA (Compagnie Internationale de Navigation Aérienne) 

-fr-   

Zoom gallery

gbhijnkl_4_-min.png

Flying Revue > Expedice > CIDNA 2019 > CIDNA 2019 články > Expedici CIDNA 2019 podpoří i česká pobočka francouzské společnosti Latécoère
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 10.08.1949 se stalo...
10.08.1949
První let prototypu kanadského proudového dopravního letounu Avro Canada C102 Jetliner. Typ vyvolal na americkém kontinentu velkou pozornost, Howard Hughes nabídl financovat rozjezd sériové výroby, ale vývoj Jetlineru byl nakonec zastaven.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »