Firma VALDOR Aircraft, vrací legendární letadlo DE HAVILLAND CANADA DHC-2 BEAVER zpět do života!

21.11.2023

Po více jak 6 letech vývoje, firma Valdor Aircraft s potěšením oznamuje, že společnost Transport Canada, schválila pracovní postup, potřebný k úpravě nejuniverzálnějšího tzv. bush letadla, jaké kdy bylo v oblasti letectví vyrobeno.

c-gugq_7.jpg

zaec.cz.jpg

Tento projekt je součástí iniciativy udržitelnosti, která má prodloužit životnost letadla Beaver o několik dalších desetiletí. “Beaver” byl původně postaven na konci 40. let s tím, že stávající údržba hvězdicových motorů, kterým se blíží konec jejich životnosti, je stále obtížnější. Proto, jak říká Gaétan Gilbert, prezident a vrchní ředitel firmy Valdor Aircraft - “Ve spolupráci s firmou Pratt & Whitney Canada, jsme docílili, že stávající letadla Beaver mohou být dodatečně vybavená motory PT6A-34, čímž bude zvýšena jejich spolehlivost, odolnost a výkon. Doplňkový typový certifikát (STC), nedávno udělený společností Transport Canada, nám umožňuje nahrazení původních pístových motorů, vysoce výkonnými turbovrtulovými motory od Pratt & Whitney Canada, a to společně s instalací křídel BX, postavených výhradně u naší firmy na letišti ve Val-d'Or. “

c-gugq_5.jpg

Tento ambiciózní program modernizace letadel Beaver, realizovaný firmou Valdor Aircraft, splňuje nejnovější požadavky společnosti Transport Canada, a dává tak zcela nový život legendárnímu letadlu DHC-2 Beaver. Motor PT6A-34 společnosti Pratt & Whitney Canada, letos slaví 60.výročí svého vzniku a již má nalétáno 500 milionů letových hodin.

c-gugq_1.jpg

Majitelé a provozovatelé “bobrů” se tedy, po pár letech, dočkali schválení STC a tým odborníků společnosti Valdor Aircraft je nyní připraven zahájit úpravy letadla. Projekt pomáhá diverzifikovat ekonomiku Abitibi-Temiscamingue a zároveň vytváří nová pracovní místa.

c-gugq_3.jpg

Valdor Aircraft je společnost sídlící na regionálním letišti Val-d'Or, která se specializuje na údržbu, úpravy a opravy několika typů letadel, ať už na kolech, plovácích nebo na lyžích a také na veškeré letecké služby, pro letadla od Cessny 150 až po Boeing 737.

https://www.avionnerievaldor.com/en/

Pratt & Whitney je světovým lídrem v konstrukci, výrobě a servisu leteckých motorů a vrtulníků, jakož i pomocných energetických jednotek. Pro více informací navštivte

www.prattwhitney.com

 

zdroj: tisková zpráva Valdor Aircraft         foto: Jean-Philippe Richard

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Firma VALDOR Aircraft, vrací legendární letadlo DE HAVILLAND CANADA DHC-2 BEAVER zpět do života!
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »